İzmir depremi sonrası ürküten manzara

Ege Denizi´nde merkez üssü İzmir´in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir´de yoğun olarak hissedilen deprem, büyük paniğe neden oldu. Bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda bina da hasar gördü. Deprem İzmir´in yanı sıra çevre illerde de hissedildi.

İzmir ve çevresi bugün saat 14.51.´de büyük bir depremle sallandı. Vatandaşlar, panik içerisinde ev ve iş yerlerinden dışarı çıkarken, bir süre sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, depremin merkez üssünü Ege Denizi´nde İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17.26 kilometre açığı olarak açıkladı.

Deprem, Seferihisar´ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi. İzmir´de bazı binaların yıkıldığı, çok sayıda binada da hasar oluştuğu belirtildi.

Deprem İzmir´in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne´de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü, 6.9 olarak açıkladı.

İzmir'de 6.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul'da da hissedildi! İlginizi Çekebilir İzmir'de 6.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul'da da hissedildi! İzmir'de tarihe geçen deprem! İlginizi Çekebilir İzmir'de tarihe geçen deprem! Deprem Bilimci Prof. Ercan, tam 12 gün önce SÖZCÜ'ye büyük deprem uyarısı yapmıştı İlginizi Çekebilir Deprem Bilimci Prof. Ercan, tam 12 gün önce SÖZCÜ'ye büyük deprem uyarısı yapmıştı Oyun oynarken depreme böyle yakalandı İlginizi Çekebilir Oyun oynarken depreme böyle yakalandı