KKTC’den art arda başsağlığı mesajları!

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Suriye'de Türk askerine düzenlenen saldırı sonrasında taziye mesajı yayımladı.

KKTC’den art arda başsağlığı mesajları!

Tatar, mesajında şu ifadeleri kullandı:

* Terörü durdurmak, Türkiye'ye yönelik tehditlere son vermek üzere İdlip'te bulunan Türk askerine yapılan hain saldırı sonucu Mehmetciklerimizin şehit düşmesini, çok sayıda kardeşimizin yaralanmasını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

* Kim hangi hainliği yaparsa yapsın, Türk milletini güvenliğinden, egemenliğinden mahrum bırakamayacak, eninde sonunda hüsrana uğrayacaktır.

* Şahsım ve hükümetim adına Türkiye’mizin acısını yürekten paylaşır, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim

ÖZERSAY: TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da yaptığı açıklamada, “İçimiz acıyor, Türk halkının başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, Türkiye’nin ve Türk halkının yanındayız” dedi.

TAÇOY: BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ise açıklamasında, “İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

ATAKAN: DUALARIMIZ TÜRK ASKERİYLE

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, “İdlib’den gelen haberler çok üzücü. Uzun bir gece olacak. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Dualarımız Türk askeriyle” dedi.

AKINCI: TÜRKİYE’NİN ACISINI PAYLAŞIYORUM

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yayınladığı taziye mesajında şu ifadelere yer verdi:

 * Suriye-İdlib’den gelen acı haber hepimizi derinden sarstı, şu ana kadar 33 gencecik askerin şehit olduğu bilgisi var. Türkiye’nin bu büyük acısını şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına paylaşıyorum, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.  (DHA)

ABD'nin NATO elçisinden saldırı çıkışı! İlginizi Çekebilir ABD'nin NATO elçisinden saldırı çıkışı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...