Sözcü Plus Giriş

19 Mayıs saat 19:19’da milyonlar balkonlara çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da çağrısını yaptığı 19 Mayıs için balkonlarda İstiklal Marşı okuma etkinliği gerçekleştirildi. Türkiye'nin 81 ilinde milyonlar balkonlarda 101. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusunu yaşadı.

Sozcu.com.tr
19:19 -

Corona virüs önlemleri kapsamında, bazı illerdeki sokağa çıkma yasağında gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünde saat 19.19’da tüm Türkiye’de İstiklal Marşı okundu.

Sokağa çıkamayan vatandaşlar İstiklal Marşı’na balkonlardan eşlik etti. Yasağın bulunmadığı illerde sokaklarda kutlayanlar oldu. Stadyumlar ışıklandırıldı, okulların ses sistemlerinden yayın yapıldı. İstiklal Marşı’nın ardından alkış tutuldu, marşlar söylendi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EŞLİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19'da tüm yurtta okunan İstiklal Marşı'na eşlik etti.

 

BÜYÜKERŞEN EVİNİN BALKONUNDAN İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDU

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bugün saat 19.19’da Türkiye genelinde vatandaşlar evlerinin balkon ve pencerelerinden İstiklal Marşı’nı okuyarak bayram coşkusunu yaşadılar. Coşkuya Eskişehirliler’de evlerinin balkon veya pencerelerinden eşlik etti.

İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDU EL SALLADI

CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bugün saat 19.19’da Sümer Mahallesi Kar Sokak Vişne Evleri’ndeki ikametinin balkonuna çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu.

Büyükerşen’in her zamanki gibi gömlek giymesi ve kravat takması dikkat çekti. Büyükerşen, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından vatandaşları ve kendisini görüntüleyen basın mensuplarını el sallayarak selamladı.

İYİ PARTİ KUTLAMAYA KATILDI

İYİ Parti Parti Genel Merkezi önünde saat 19.19’da İstiklal Marşı’nı okuyarak kutlamalara katıldı.

İSTANBUL EMNİYETİ 19.19’DA İSTİKLAL MARŞI İÇİN HAZIR OLA GEÇTİ

Milli mücadelenin ilk kıvılcımının ateşlenmesinin 101'inci yıl dönümünde, saat 19.19'da ülkemizde hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. İstanbul Emniyeti de çoğu vatandaşın balkonlarından okuduğu İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Tüm emniyet binalarından marşımız yükselirken, öğlen saatlerinde de 101 motosikletli polis, bayram coşkusunu meydanlara taşıdı.

EMNİYET MÜDÜRÜ DE KATILDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde de İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, bazı yardımcıları şube müdürleri ve polislerle birlikte İstiklal Marşı okudu.

BODRUM’DA 19 MAYIS COŞKUSU

Muğla’nın Bodrum ilçesinde saat 19.19'u gösterdiğinde çocuk, genç, büyük ve yaşlılar ellerinde bayraklar üzerlerinde Türk bayrağı ve Atatürk fotoğraflı tişörtlerle balkonlara çıktı.

Önce İstiklal Marşı söylendi, ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. 10 Yıl ve İzmir Marşı'nı hep birlikte söylendi.

MİLA BEBEK İLK BAYRAMINI KUTLADI

Bodrum'un Konacık Mahallesi'ndeki Excell Sitesi'nde yaşayan 8 aylık Mila Demir bebek kırmızı beyaz giysisi ve tişörtü elinde Türk bayrağı sallayarak ilk bayramını kutladı.

Mila bebeğin annesi Nilüfer Demir “Yıllarca 19 mayısı büyük bir coşku içinde kutladık, hep statyumlardaydık. İlk kez evlerimiz de çocuklarımızla kutluyoruz. Bulunduğumuz site bayram yerine döndü. Ulu Önder Atatürk'ün biz gençlere emanet ettiği bu bayramı, ilk kez  6 aylık bebeğimle kutlamanın heyecanını yaşıyorum” dedi.

ANKARA’DA BALKONLARDA 19 MAYIS COŞKUSU

Ankara’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, koronavirüs salgını nedeniyle, tedbirler altında kutlandı. Ankaralılar, saat 19.19’da evlerinin balkon ve pencerelerine çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu.

Başkent’te koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle akşam saatlerinden evlerinin balkon ve pencerelerine çıktı.

Balkonlarına Türk bayrağı asan vatandaşlar, saat 19.19’da saygı duruşunda bulunarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. Bu sırada sokakta bulunan vatandaşlar da saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’na eşlik etti.

EDİRNE’DE 19 MAYIS COŞKUSU

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919 günü Samsun'a çıkışının 101'inci yılı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Edirne'de de vatandaşlar saatler 19.19'u gösterirken İstiklal Marşı'nı okudular.

Edirne'nin Medrese Ali Bey Mahallesi Muhtarlığı tarafından düzenlenen programda mahalle sakinleri, evlerini Türk bayrakları ve Mustafa Kemal Atatürk posterleriyle kırmızı beyaz donatırken; saatler 19.19'u gösterdiği sırada birlikte İstiklal Marşı'nı söylediler.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından programda Edirne İl Müftülüğü Duahanı Nuri Böcekbakan ve Selimiye Camii Müezzini Fatih Bülbül, Kadir gecesi nedeniyle dua okudular.

Etkinlik öncesi vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkılar eşliğinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladılar.

İSTANBUL İTFAİYESİ GÖREV BAŞINDA 19 MAYIS’I KUTLADI

İstanbul İtfaiyesi paylaşımında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da kurtuluş mücadelesi için Samsun’a çıkmasının 101’inci yıldönümünü kutluyoruz. Saat 19:19'da İstiklal Marşımızı vatandaşlarımız balkonlarda, pencerelerde, bizler de görev başında hep bir ağızdan okuyoruz” açıklaması yapıldı.

Son güncelleme: 09:37 22.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more