Sözcü Plus Giriş

Gazeteci Murat Ağırel tutuklandı

Önceki gün denetimli serbestlikten yararlanarak serbest bırakılan Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel'in serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti. İtirazı değerlendiren İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Ağırel’in tutuklanmasına karar verdi. Ancak Hakimliğin Ağırel'le ilgili avukatlarına hem "Tutuklama" hem de "Serbest Bırakma" kararı metni verdiği ortaya çıktı.

Can ÖZÇELİK
18:28 -
Gazeteci Murat Ağırel tutuklandı

Şehit MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin görüntülerin yayımlanmasının ardından başlatılan soruşturmada adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Murat Ağırel, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı. İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Ağırel, sorgusunun ardından tutuklandı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ağırel, hakkında çıkarılan tutuklamaya yönelik yakalama kararını sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımla duyurmuştu. Ağırel, şu ifadeleri kullanmıştı;

*Kitap fuarından dönüşte üzücü bir olay öğrendim. Savcılık benim hakkında yeniden tutuklama kararı vermiş. Beni evde bulamayınca eski kayınvalidemin evine baskın yapmışlar.

*Eski kayınbiraderime de tutanak imzalamanız lazım diyerek Vatan Caddesi Emniyet Müdürlüğü'ne çağırmışlar. Orada neredeyse esir tutmuşlar.

*Şu anda da Vatan Caddesi'ne gidiyorum, muhtemelen beni tutuklayacaklar. Yeni bir dosya mı bilmiyorum, her şeyi bekliyorum.

*Daha önce de söylediğim gibi ben Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimlerine inanan kemalist Türk genciyim. Benden darbeci, ifşacı vatan haini çıkaramazsınız. Korkmuyorum, susmayacağım, geliyorum.

AVUKATLARA ÇİFT TUTANAK KAFALARI KARIŞTIRDI

Bir süre emniyette tutulduktan sonra Çağlayan Adliyesi’ne götürülen Ağırel, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazını yerinde gören İstanbul 5. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nca sorgusunun ardından tutuklandı.

Ancak Murat Ağırel hakkında Hakimliğin, avukatlara iki farklı karar metni verdiği, metinlerde Ağırel hakkında hem “Tutuklama” hem de “Serbest Bırakma” kararı verildiği ortaya çıktı.

Ağırel, cezaevine gönderilirken avukatların metinleri tutanakla mahkemeye teslim edeceği öğrenildi.

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Yeniçağ Gazetesi sahibi Ahmet Çelik ve meslektaşları da Ağrıel'i yalnız bırakmadı.

 

FERHAT ÇELİK VE AYDIN KESER DE TUTUKLANDI

Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik ile yazı işleri müdürü Aydın Keser, Libya’da şehit olan MİT mensubunun görüntülerinin yayımlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında geçtiğimiz Cuma günü ifade vermeleri için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çağrılmıştı.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Çelik ve Keser, savcılıkça ‘İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek' suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilmiş, ardından hakimliğin aldığı karar gereği adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ferhat Çelik ve Aydın Keser’in adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına itiraz etti. Savcılığın itirazı üzerine haklarında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Çelik ve Keser, gözaltına alındıktan sonra adliyeye getirildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan Ferhat Çelik ve Aydın Keser tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

İLGİLİ HABERSerbest bırakılan gazeteci Murat Ağırel tekrar gözaltına alındıSerbest bırakılan gazeteci Murat Ağırel tekrar gözaltına alındı İLGİLİ HABERSon dakika... OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan tutuklandı!Son dakika... OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan tutuklandı! İLGİLİ HABERBarış Pehlivan'ın avukatlarından kötü muamele iddiasıBarış Pehlivan'ın avukatlarından kötü muamele iddiası

 

Son güncelleme: 15:13 18.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more