Taksici paylaştı ortalık karıştı! Kent, esrarengiz Amerikalı’yı konuşuyor

Konya'da, ABD uyruklu Chesterr Juall'ın , izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı. 10 bin lira idari para cezası uygulanarak gözaltına alınan ve adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Juall kaldığı otelden bu sabah ayrıldı. Amerikalı'nın balıkları baraj gölüne bırakma nedeni, susma hakkını kullanarak ifade vermemesi nedeniyle sırrını koruyor. Juall'in, 2015'te İstanbul'da 'cinsel istismara teşebbüs' suçundan yargılanıp, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı, 1 yıl sonra yurt dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldığı da öğrenildi. 

Konya’da, bir otelde kalan ABD vatandaşı Chesterr Juall (60), 27 Nisan Pazartesi günü bir taksiyle Beyşehir Gölü’ne giderken, sürücüden yol üzerinde bulunan Altınapa Baraj Gölü kenarında durmasını istedi.

TAKSİ ŞOFÖRÜ O ANLARI KAYDETTİ

Sürücü, taksiyi baraj kenarında durdurdu. Chesterr Juall, sırt çantasından çıkardığı bir naylon içerisindeki kırmızı renkteki balıkları, baraj sularına bıraktı. Taksi sürücüsü de sosyal medyadan, Juall’ın balıkları baraj suyuna bırakmasını canlı olarak yayınladı.

FEDERASYON POLİSE BİLDİRDİ

Görüntüleri izleyen taksicinin bir arkadaşı, durumu Avrasya Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’na bildirdi. Federasyon yetkililerinin ihbarı üzerine görüntüyü inceleyen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Chesterr Juall’ın barajdaki balıklar için biyolojik bir çalışma yapmış olabileceğinden, virüs veya mikrop bulaştırmasından şüphelenip, polis eşliğinde Amerikalı’nın kaldığı otele gitti.

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Chesterr Juall’a izinsiz balık bıraktığı için 10 bin lira idari para cezası uygulandı. Yapılan araştırmayla, balıkların Japon balığı olduğu belirlendi. Gözaltına alınan ve susma hakkını kullanarak ifade vermeyen Juall, sevk edildiği adliyede mahkemece, adli kontrol getirilerek serbest bırakıldı. Juall’in bu sabah kaldığı otelden ayrıldığı ortaya çıktı.

CİNSEL İSTİSMARA TEŞEBBÜSTEN HAPSE GİRMİŞ

Juall’in, 2015 yılında İstanbul’da kaldığı otelde, kadın görevliye ‘cinsel istismara teşebbüs’ suçundan yargılanıp, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı, 14 Temmuz 2016 günü, ‘yurt dışına çıkış yasağı’ konularak tahliye edildiği öğrenildi. O tarihte kaldığı otel odasında, çok sayıda bilgisayar ve bomba yapımında kullanılan malzeme bulunduğu bildirildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...