VGM burs başvurusu ne zaman bitecek?

VGM yükseköğrenim burs başvuruları, 15 Ekim tarihinde başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan VGM burs başvuruları kurumun resmi sitesi üzerinden yapılıyor. Başvurular için son gün ise, 30 Ekim olarak belirlendi.

VGM burs başvurusu ne zaman bitecek?

Ön lisans ve lisans öğrencilerinin yararlanabileceği VGM bursları karşılıksız olarak verilecek. Ayrıca KYK’dan kredi alan öğrenciler de VGM burs başvurusunda bulunabiliyor.

VGM BURS BAŞVURU EKRANI

VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BİTECEK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır.

Yükseköğrenim VGM burs başvurusu başlama ve bitiş tarihi: 15 Ekim 2020 – 30 Ekim 2020

Yabancı uyruklu öğrenci VGM burs başvurusu başlama ve bitiş tarihi: 15 Ekim 2020 – 30 Ekim 2020

Foto: shutterstock / VGM başvuruları için son gün 30 Ekim olarak belirlendi

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

* 2020 – 2021 öğretim dönemi VGM burs başvurusu, 15 Ekim-30 Ekim 2020 tarihleri arasında www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacak.

* Giriş Ekranında “T.C. Kimlik Numarası”, “Ad”, “Soyad”, Doğum Tarihi”, “Baba Adı”, “Kimlik Türü”, “Nüfus Cüzdanı/TC Kimlik Kartı Seri – No” alanları ile “Güvenlik Doğrulama” ve “Kişisel Verilerin İşlenmesine dair Açıklama Metni” alanları yer almaktadır.

* Giriş Ekranındaki alanların tamamı büyük harfler ile doldurulmalıdır.

VGM BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 300 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 600 TL burs verilmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...