Bill Gates’in boşandığı eşine verdiği para belli oldu

Microsoft'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates'in boşanma sürecinde yeni bir detay ortaya çıktı. Bill Gates'in eşini aldattığı iddiaları ayyuka çıkarken, Melinda Gates'e milyar dolarlık hisseleri devrettiği duyuruldu.

Bill Gates’in boşandığı eşine verdiği para belli oldu

Uluslararası kamuoyunu şaşkına çeviren boşanma davası sürecinde Bill Gates’in eşi Melinda Gates’e milyar dolarlık hisseleri devrettiği ortaya çıktı.

Microsoft’un kurucu ortaklarından olan Bill Gates’in eşi Melinda French Gates’e 3 milyar dolar değerindeki hisseleri devrettiği belirlendi. Melinda Gates’in ayrıca 850 milyon dolar değerindeki Deere & Company hissesinin de sahibi olduğu belirtildi. Wall Street Journal’ın aktardığı habere göre geçen hafta perşembe günü Bill Gates, eşine 2.25 milyon Deere & Company hissesi aktardı. Bu hamle ile birlikte Melinda Gates, şirketin yüzde 7’sine sahip olmuş oldu.

DAVA SÜRECİ 4 MAYIS’TA BAŞLADI

Öte yandan Bill Gates, boşanma sürecinde eşi Melinda Gates’e 2.9 milyon adet AutoNation hissesi, 14.1 milyon Canadian National Railway hissesi ve 293.5 milyon adet Grupo Televisa hissesi vermişti. Gates’in şu zamana kadar verdiği hisselerin toplam değeri 3 milyar doları geçmiş durumda.

Çift 4 Mays’ta 27 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı almış ve bu süreç büyük ilgi çekmişti. Çiftin servetinin 124 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. 1975 yılında Microsoft’u arkadaşı Paul Allen ile kuran Bill Gates, 1987 yılında şirkette pazarlama müdürü olarak çalışan Melinda French ile evlenmişti.

Çift son dönemde hayır işlerine ağırlık verirken, Bill Gates’in iş yerinden bir çalışanla aşk yaşadığına dair iddialar gündeme gelmiş ve Bill Gates’in insan ticareti yapan Jeffrey Eppstein ile yakın ilişki kurmasının Gates çiftinin arasını açtığı iddia edilmişti.

Bill Gates'le ilgili dikkat çeken iddia: Microsoft çalışanıyla cinsel ilişkisi vardı İlginizi Çekebilir Bill Gates'le ilgili dikkat çeken iddia: Microsoft çalışanıyla cinsel ilişkisi vardı Bill Gates'in nerede olduğu ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Bill Gates'in nerede olduğu ortaya çıktı Melinda Gates, Bill Gates'ten 2019'dan beri boşanmayı bekliyormuş İlginizi Çekebilir Melinda Gates, Bill Gates'ten 2019'dan beri boşanmayı bekliyormuş Gates çiftinin boşanma süreci ortaya çıktı: Melinda Gates geceliği 1 milyon TL'lik adaya kaçmış İlginizi Çekebilir Gates çiftinin boşanma süreci ortaya çıktı: Melinda Gates geceliği 1 milyon TL'lik adaya kaçmış Evler, arabalar, sanat eserleri ve özel jetler... Gates çifti 130 milyar doları nasıl paylaşacak? İlginizi Çekebilir Evler, arabalar, sanat eserleri ve özel jetler... Gates çifti 130 milyar doları nasıl paylaşacak?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...