Fransa’yı ayağa kaldıran Bacot davasında karar çıktı

Fransa’da önce üvey babası sonra da kocasıyken kendisine yıllarca cinsel şiddet uygulayan kişiyi öldüren Valerie Bacot serbest bırakıldı. 12 yaşından bu yana cinsel şiddet mağduru olan Bacot, mahkemeden alkışlarla çıktı.

Fransa’yı ayağa kaldıran Bacot davasında karar çıktı

Fransa'da medya ve kamuoyunun yakından takip ettiği Valerie Bacot davası sona erdi. Önce üvey babası sonra da kocasıyken kendisine yıllarca cinsel şiddet uygulayan kişiyi öldüren Bacot serbest bırakıldı. Mahkeme, 5 günlük yargılamanın ardından 4 yıl hapis cezasına çarptırdığı Bacot'ın, 1 yılını tutuklu geçirmesini göz önünde bulundurarak, 3 yıl tedavi görme şartı ile serbest kalmasına karar verdi.

600 BİN İMZA TOPLANDI

Alkışlarla mahkemeden çıkan Bacot, “Mahkemeye ve destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Tüm kadınlar ve mağdurlar için şimdi yeni bir mücadele başlıyor. Zihinsel ve fiziksel olarak rahatladım” dedi. Bacot davası, ülkede kadına şiddetle mücadele açısından emsal olarak nitelendiriliyor. Bacot’un yaşadıkları Fransa'yı ayağa kaldırırken, serbest bırakılması için başlatılan imza kampanyasında 600 bin imza toplanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Bacot, 12 yaşından bu yana üvey babası Daniel Polette’in tacizlerine maruz kaldığını, daha sonra da kendisini evliliğe zorladığını öne sürmüştü. Polette’i 2016’da vurarak öldürdüğünü itiraf eden Bacot, cesedi çocuklarının yardımı ile sakladığını da açıklamıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...