İsviçre’deki vaka artışı, dördüncü dalga için alarm veriyor 

Hükümetin Federal Halk Sağlığı Dairesi kriz ekibi başkanı yaptığı açıklamada, İsviçre'nin enfeksiyonlarda yaşanan artışla dördüncü bir corona virüsü dalgası yaşadığını söyledi.

İsviçre’deki vaka artışı, dördüncü dalga için alarm veriyor 

Patrick Mathys, yeni enfeksiyonların sayısının son zamanlarda günde 2.500 ila 3.000 arasında gezindiğini ve bu yılın başlarındaki üçüncü dalga seviyesine yakın olduğunu söyledi. Mathys, Bern’de düzenlediği basın toplantısında, “Mevcut durumu dördüncü dalga olarak tanımlamalıyız” dedi.

Salgının başlamasından bu yana yeni enfeksiyon sayısı salı günü 2.993 artarak toplam sayı 761.978’e ulaştı. Hükümet ayrıca altı ölüm daha bildirerek ölü sayısını 10,461 olarak bildirdi.

Mathys, hastaneler ve düşük aşı seviyeleri konusunda endişeli olduğunu söyledi. Nüfusun yaklaşık yüzde 56’sı en az bir doz aşı aldı ve yüzde 50’si iki doz aldı. Mathys, Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılanların büyük çoğunluğunun aşılanmamış kişilerden oluştuğunu söyledi.

Bilim insanları uyardı: Böyle giderse dördüncü dalga kaçınılmaz İlginizi Çekebilir Bilim insanları uyardı: Böyle giderse dördüncü dalga kaçınılmaz Avrupa bir iyi, bir kötü: Dördüncü dalga vurdu İlginizi Çekebilir Avrupa bir iyi, bir kötü: Dördüncü dalga vurdu Alman bilim insanından kritik iddia: Corona dördüncü dalgayla mevsimsel olur İlginizi Çekebilir Alman bilim insanından kritik iddia: Corona dördüncü dalgayla mevsimsel olur

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Bilim bilim insanı Corona Hükümet İngiltere İsviçre Normalleşme Ölüm salı Sözcü
Loading...