Karadeniz’deki gemi krizinde yeni görüntüler… Ruslar önce uyarıp sonra ateş açmış

Rusya ve İngiltere arasında tansiyonu yükselten gemi krizinde yeni görüntüler ortaya çıktı. Karadeniz'de sınır ihlali gerekçesiyle müdahale edilen İngiliz HMS Defender gemisine uyarı atışı yapılmasına ilişkin görüntüler yayınlandı.

İngiliz Donanması’na ait HMS Defender gemisi Karadeniz üzerinden Kırım kıyılarına girince Rus muhafız gemileri ve Su-24 savaş uçakları uyarı ateşi açmıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı, olaydan sonra da İngiliz gemisine yapılan müdahalenin havadan görüntülerini yayınlamıştı. Bugün de Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), İngiliz gemisine uyarı ateşi açılmasına ilişkin görüntüler yayınladı.

Görüntülerde Rus askerlerinin yüzü gizlenirken 2 geminin İngiliz gemisini takip ettiği 1 gemiden İngiliz gemisine hoparlörler ile uyarılar yapıldığı görülüyor. İngiliz gemisinin hareketine devam etmesinden sonra ise 1 Rus gemisinden İngiliz gemisinin yakınına 3 kez art arda ateş açıldığı dikkat çekiyor.

Rusya'dan tansiyonun yükseldiği Karadeniz'le ilgili açıklama: Askeri kuvvetler karşı karşıya İlginizi Çekebilir Rusya'dan tansiyonun yükseldiği Karadeniz'le ilgili açıklama: Askeri kuvvetler karşı karşıya

 

Krizi tırmandıracak adım! Rusya, İngiltere'ye nota verdi İlginizi Çekebilir Krizi tırmandıracak adım! Rusya, İngiltere'ye nota verdi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...