Yunanistan’da tepki çeken görüntü: Bir tabak yemek için kuyruk oldular

Türkiye'ye karşı silahlanmaya milyarlar ayıran Yunanistan'da bir tabak bedava yemek için kilometrelerce kuyruk oluştu. Bu durumu eleştiren Selanik medyasından Thes.gr, "Selanik'te yoksulluk mahvediyor. Corona döneminde bir poşet yemek için kuyruklar oluştu. Kriz derinleşiyor" başlıklarıyla Atina yönetimini eleştirdi.

Yunanistan’da tepki çeken görüntü: Bir tabak yemek için kuyruk oldular

Ekonomik krize rağmen Türkiye’ye karşı silahlanmayı sürdüren Yunanistan’ın Selanik kentinde vatandaşlar bir tabak bedava yemek için uzun kuyruklar oluşturup, dakikalarca ayakta bekledi.

Selanik’in Polihni semtindeki bir restoran sahibi bedava yemek kampanyası başlattı. Bedava yemeği duyan onlarca kişi metrelerce kuyruk oluşturdu. O anları görüntüleyen Selanik medyası, Atina yönetimini “Selanik’te yoksulluk mahvediyor. Corona döneminde bir tabak yemek için kuyruklar oluştu. Kriz derinleşiyor” başlıklarıyla eleştirdi.

ASKERLERİN 6 AYLIK MAAŞI ÖDENMEDİ

Yunanistanda Meriç sınır bölgesindeki askeri birliklerde görev yapan personelin 6 aydır maaş almadığı ifade edildi. Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Askeri Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Evros (Meriç) sınırındaki Güvenlik Bölgesi Kapsamı (ZAP) içindeki askerlere altı aydan fazla bir süredir ödeme yapılmıyor” ifadeleriyle Atina yönetimine tepki göstermişti.

KRİZE RAĞMEN SİLAHLANMAYA DEVAM

Öte yandan, Yunanistan 2021 savunma bütçesi kapsamındaki silahlanma payını, geçen yıla göre 5 kat artırarak 2.5 milyar euro’ya yükseltti. Yunanistan Parlamentosu’nda yapılan oylama oturumunda, savunma bütçesinin de yer aldığı 2021 devlet bütçesi kabul edilmişti. Ülkenin savunma bütçesi, 5.49 milyar euro’ya yükseltilirken, savunma bütçesi dahilindeki silahlanma harcamaları için ayrılan pay ise 2.5 milyar euro’ya çıkartılmıştı. (DHA)

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye ile ilgili skandal sözler İlginizi Çekebilir Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye ile ilgili skandal sözler

 

Yunanistan tarihi eserleri gözden çıkardı... 50 yıllığına kiralayacaklar İlginizi Çekebilir Yunanistan tarihi eserleri gözden çıkardı... 50 yıllığına kiralayacaklar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Euro Makedonya Reuters Türkiye Yunanistan
Loading...