Erdoğan açıkladı: 20 bin öğretmen ataması yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Milletimizin iradesiyle Türkiye’yi yönetme vazifesini üstlendiğimizde ülkemizi dört temel sütun üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Sadece bu dört alanda değil, savunmadan ulaştırmaya ticaretten dış politika ve enerjiye her alanda milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Eğitim-öğretim bütçesinin 211 milyarı aştığını belirten Erdoğan, “Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen atamasını daha yapacağız. 20 bin öğretmen atamamızın milletimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

7.5 MİLYON KİŞİ AŞI OLDU

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge’nin “Covid-19 salgını 2022 yılının başlarında bitecek. En kötü senaryo geride kaldı” açıklamasına değinen Erdoğan, şunları söyledi:

“2022’nin başında inşallah bu salgının sona ereceğini söylüyor. İnşallah dedikleri gibi olur. Buna göre de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ama rehavete kapılamayız. Aşılamayı dünyada en hızlı yapan ülke Türkiye. Dün itibarıyla 7.5 milyonu geçti. Gevşeme yok. Yeni yeni tedbirler alıyoruz.”

2021 Türkiye'sinde 7 çocuktan 6'sı eğitime ulaşamıyor İlginizi Çekebilir 2021 Türkiye'sinde 7 çocuktan 6'sı eğitime ulaşamıyor Karabıyık: Türkiye'de 2.4 milyon öğrencinin EBA'ya erişimi yok! İlginizi Çekebilir Karabıyık: Türkiye'de 2.4 milyon öğrencinin EBA'ya erişimi yok!
Loading...