YÖK’ten Bilim Kurulu sonrası yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçilecek

Bilim Kurulu sonrası açıklama yapan YÖK Başkanı Erol Özvar, "Yeni açılış yılında biz YÖK olarak ve üniversiteler olarak eğitimi yüz yüze sürdürme kararı aldık. Üniversitelerimiz hibrit modeli ile birlikte yüz yüze ders yapma imkanının yanı sıra, YÖK’ün aldığı kararla derslerinin yüzde 40’ını online yani çevrimiçi yapabilme yetkisine sahiptir ve üniversitelerimiz bu konuda gerekli çalışmayı tamamlamıştır" dedi.

YÖK’ten Bilim Kurulu sonrası yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçilecek

Bilim Kurulu sonrası üniversitelerdeki yüz yüze eğitimle ilgili konuşan YÖK Başkanı Erol Özvar’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

*Bu yeni açılış yılında biz Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve üniversiteler olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini yüz yüze sürdürme kararını almış olduk. Bunu da siz basın temsilcileri ve kamuoyu ile paylaştık.

*Üniversitelerimiz alınan yüz yüze eğitim kararından itibaren her biri kendi kurulları ile senatolarıyla beraber, bu yüz yüze eğitimin yapılabilmesi ve sürdürülebilmesi için gerekli tedbirleri aldı.

*Biz YÖK olarak geçen sene olduğu gibi bu senede gerek kampüs ortamlarında uygulanacak kurallar, gerekse eğitim öğretim süreçleriyle ilgili olmak üzere tüm üniversitelere birer kılavuz çalışması gerçekleştirdik.

*Tabii bu kılavuzları oluşumunda Sağlık Bakanlığı ve onun şemsiyesi altında çalışan Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyeleri ile oluşturduk.

HİBRİT EĞİTİM

Yeni dönemde üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayacağına, ama hibrit yöntemin de kullanılabileceğine dikkat çeken YÖK Başkanı Özvar, sözlerini şöyle sürdürdü;

*YÖK olarak biz yüz yüze eğitim faaliyetlerini sürdürmek istiyoruz. Tabi salgın şartlarının ülkemizde nasıl gelişeceğini de önceden öngöremediğimiz için salgının seyrine göre ve Sağlık Bakanlığının kararları ve görüşleri dahilinde yüz yüze eğitim esnasında diğer eğitim ve öğretim usullerinin de üniversiteler tarafından kullanılabilmesi için gerekli kararları aldık ve üniversiteler ile paylaştık.

*Bu kararların başında hibrit veya harmanlanmış ya da karma olarak tabir edilen öğretim usullerinin üniversiteler tarafından kullanılabileceğini karara bağlamış bulunuyoruz.

*Yani üniversitelerimiz salgın boyunca eğitim ve öğretimin aksamaması hususunda bu hibrit eğitim modellerinden faydalanabilecekler.

*Üniversitelerimiz hibrit modeli ile birlikte yüz yüze ders yapma imkanının yanı sıra, YÖK'ün aldığı kararla derslerinin yüzde 40'ını online yani çevrimiçi yapabilme yetkisine sahiptir ve üniversitelerimiz bu konuda gerekli çalışmayı tamamlamıştır.

*Üniversitelerimiz şu anda hangi derslerini yüz yüze, hangi derslerini online yapacağını belirlemiş ve kendi kamuoylarına da duyurmuştur.

AŞI ÇAĞRISINDA BULUNDU

*İnşallah 2021-2022 döneminde, bir buçuk yıllık bir aranın ardından üniversitelerimiz tüm öğrencilerini kucaklayacaktır.

*Üniversitelerimizde yüz yüze eğitime gelecek öğrenci kardeşlerimden ricam aşı olmalarıdır. Ben de onlara aşı olmalarını tavsiye ediyor ve öneriyorum.

*Üniversitelerimiz şuanda hangi derslerini yüz yüze hangi derslerini online yapacağını belirlemiş ve kendi kamuoyu ile paylaşmış durumdadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Eylül 2021 corona verilerini açıkladı! İşte bugünkü vaka ve vefat sayısı İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Eylül 2021 corona verilerini açıkladı! İşte bugünkü vaka ve vefat sayısı Bilim Kurulu'ndan yüz yüze eğitim toplantısı! İki bakandan peş peşe kritik açıklamalar İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu'ndan yüz yüze eğitim toplantısı! İki bakandan peş peşe kritik açıklamalar Vaka sayıları artarken Sağlık Bakanı Koca'dan 'kısıtlama' açıklaması İlginizi Çekebilir Vaka sayıları artarken Sağlık Bakanı Koca'dan 'kısıtlama' açıklaması
Bilim Corona hibrit Milli Eğitim Bakanı öğrenci Perşembe Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Taksim Türkiye YÖK yüz yüze
Loading...