Kar ve fırtına balık tezgahlarını vurdu! Fiyatlar yükseldi

Marmara Bölgesinde etkili olan kar yağışı ve fırtına tezgahlarda balığın azalmasına neden oldu. Hava şartlarından dolayı ava çıkamayan balıkçılar sıcaklıkların yükselmesiyle fiyatların da düşmesini bekliyor.

Kar ve fırtına balık tezgahlarını vurdu! Fiyatlar yükseldi

Kar yağışı ve fırtına tezgahlarında balığın azalmasına neden oldu. Tezgahlarda balık az olduğundan dolayı da balık fiyatlarında artış yaşandı.

Balıkçılar 15 Nisan'da başlayacak av yasağı öncesinde hava şartlarının düzelip tezgahlarda bolluk yaşanmasını umuyor. Karaköy balık çarşısındaki esnaflar balığın fiyatının ava çıkıldığında daha da düşeceğini söylüyor.

Havaların olumsuz şartlarından dolayı avlanmanın zor olduğunu söyleyen Balıkçı Yusuf Durmaz, “Balık soğuk suyu sever, kar yağışında yüzeye çıkar. Fakat balıkçılar avlanmaya çıkamıyor. Nisan ayının 15'inde avlanma yasağı başlamadan önce balıkta bolluk bekliyoruz. Şuanda hamsinin kilosu 35 lira civarında. Havaların da düzelmesiyle bol miktarda hamsi avlanacağını fiyatlarında düşeceğini düşünüyoruz.” dedi.

HAMSİ VE PALAMUDUN KİLOSU 35 LİRA

Samet varyemez isimli esnaf ise ‘'Kar yağdığında balık daha çok yüzeye çıkıyor fakat havalar balıkçıların ava çıkmasını engelleyebiliyor. Hava şartlarından dolayı balıkçıların ava çıkamaması fiyatlarda artışa neden olabiliyor. Bu dönemde en çok hamsi, istavrit, sarıkanat, çipura, levrek satılıyor. Hamsi ve palamut 35 liradan satılıyor. Fiyatlar ava çıkıldığında daha da düşer'' diye konuştu.

4 soruda hamsi yasağı: Kurtarabilecek miyiz? İlginizi Çekebilir 4 soruda hamsi yasağı: Kurtarabilecek miyiz? Lüfer: Bir balıktan çok daha fazlası... Ve onu kaybediyoruz İlginizi Çekebilir Lüfer: Bir balıktan çok daha fazlası... Ve onu kaybediyoruz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...