Projeye dayalı menkul kıymetler tebliği yayımlandı

Projeye dayalı menkul kıymetler, bunların ihracı ve proje finansman fonlarının kuruluş ve faaliyetlerine ilişkin esasları düzenleyen Sermaye Piyasası Kurulu tebliği bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.

Projeye dayalı menkul kıymetler tebliği yayımlandı

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından bugün Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Projeye dayalı menkul kıymetler tebliği’ ile birlikte kamu projelerinin sermaye piyasası araçlarıyla finanse edilebilmesine yönelik düzenleme getirilmiş oldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Projeye Dayalı Menkul Kıymetler Tebliği’ ile projeye dayalı menkul kıymetler ve bunların ihracı ile proje finansman fonlarının kuruluş ve faaliyetlerine ilişkin esaslar hakkında bilgi verildi.

TÜRKİYE’DE KURMAK ZORUNLU

Bu tebliğe göre, proje finansman fonu portföyüne kaynak kuruluşlardan devralınacak, projenin farklı kesimleri dâhil olmak üzere tek bir projenin veya projenin kesintisiz yürütülmesi için yapımı zorunlu olan ilişkili bir projenin, bir kaynak kuruluşun bağlı olduğu konsorsiyumun aynı nitelikteki projelerinin gelir ve diğer hakları karşılık gösterilerek ihraç edilebilmenin önü açıldı.

Düzenlemeye göre Fonun Türkiye'de kurulması zorunlu olacak. Ayrıca fonun, projeye dayalı menkul kıymet ihracı amacı dışında kurulaması ve kullanılması da yasaklandı.

İşte Kanal İstanbul piyangosunda en büyük ikramiyeyi kazananlar! İlginizi Çekebilir İşte Kanal İstanbul piyangosunda en büyük ikramiyeyi kazananlar! SPK'dan kripto para piyasaları için düzenleme mesajı İlginizi Çekebilir SPK'dan kripto para piyasaları için düzenleme mesajı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...