Uludağ’daki skandal görüntülerin ardından otelcilerden açıklama

Bursa Uludağ'da farklı otellerde düzenlenen eğlencelerde, corona kısıtlama kuralları arasında yer alan maske ile sosyal mesafeye uyulmaması tepki çekti. Tepkilerin ardından kayak otellerinden yapılan açıklamada "Sadece 1-2 kötü örneğin sosyal medyada konu olması ve kuralları bozmaları hepimizi derinden üzmektedir" denildi.

Uludağ’daki kayak kış turizmi, pandemiye rağmen tam kapasite ile devam ediyor.

Otellerdeki yerli ve yabancı turistler pandemi kısıtlamalarından muaf tutulurken, bazı otellerdeki parti görüntüleri ise sosyal medyanın gündemine oturdu.

Görüntülere tepki gösterilirken, kayak otellerinden de bir açıklama yapıldı.

“CİDDİ HASSASİYET GÖSTERMEKTEYİZ”

Bundan sonrası için gerekli uyarıların yapıldığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

* Dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi sürecinde, tüm sektörlerimiz ciddi bir sınavdan geçmektedir.

* Türkiye'de kayağa gönül vermiş kayak yatırımcıları ve kayak camiamızın tüm bileşenleri olarak, beraber çalıştığımız iş ortaklarımızla birlikte bu sürecin en az zararla atlatılması konusunda ciddi hassasiyet göstermekteyiz.

* Turizm Bakanlığımız yönetimindeki ‘Güvenli Turizm Sertifikası Programı’ bağlamında hatta üstünde ek tedbirlerle, İçişleri Bakanlığımızın ve Bakanlar Kurulu kurallarına bağlı kalarak bu süreci en iyi şekilde yönetiyoruz.

“GEREKLİ UYARILARI YAPTIK”

* Bu şekilde kayak sporunu sevenlere, genç yetişkin bakmadan en güvenli ve güzel hizmeti verip kayak sporunun kesintisiz devamını sağlamak için çok büyük çaba gösteriyoruz. Bu sektörden ekmek yiyen tüm paydaşlarımız bu dönemi en az zararla geçmesi en büyük dileğimiz.

* Sektörümüzün tamamına yakına bu kuralları en iyi şekilde uygularken, sadece 1-2 kötü örneğin sosyal medyada konu olması ve kuralları bozmaları hepimizi derinden üzmektedir. Kendi içimizde bu meslektaşlarımızla konuştuk, bundan sonrası için gerekli uyarıları yaptık.

* Kurallara uymakla ilgili hassasiyetimizden taviz vermemeye kararlıyız. Pandemi sürecinde geri kalan kayak sezonumuzu, Pandemi Kuralları ve Güvenli Turizm Sertifikası kurallarına bağlı kalarak eğlencesiz, tüm kurallara harfiyen uygun olarak devam edeceğimizi yetkili mercilerimiz ve kamuoyuyla hassasiyetle paylaşırız.

Açıklama, kayak otelleri adına Erciyes Kayak Merkezi, Kartalkaya Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Merkezi, Sarıkamış Kayak Merkezi ve Uludağ Kayak Merkezi tarafından yapıldı.

Uludağ'daki skandal görüntülere tepkiler çığ gibi büyüyor İlginizi Çekebilir Uludağ'daki skandal görüntülere tepkiler çığ gibi büyüyor Uludağ doldu taştı, görüntüler tepki çekti İlginizi Çekebilir Uludağ doldu taştı, görüntüler tepki çekti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bakanlar Kurulu Bursa Corona HES kodu Işın KARACA kanser kayak Maske Türkiye Uludağ
Loading...