Sözcü Plus Giriş

Adana’da ortaya çıktı! Vali hemen talimat verdi

Adana’nın Karataş ilçesindeki Harbiş sahilleri ve Akyatan Lagünü bilinmeyen bir maddeyle kaplandı. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, maddenin bir an önce tespit edilmesini istedi.

Güncellenme: 23:52, 25/03/2021
Adana’da ortaya çıktı! Vali hemen talimat verdi

İddiaya göre, bir madde Adana'nın Karataş ilçesindeki Harbiş sahilleri ve koruma altındaki Akyatan Lagünü'ne kadar ulaştı.

Dalgaların sahile ulaştırdığı madde sonucu denizin renginin değiştiği görüldü.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, yaptığı açıklamada maddenin bir an önce tespit edilmesi istediğini söyledi.

Vali ayrıca sahillerin ve lagünün biran önce temizlenmesi gerektiğini aksi taktirde çevrenin ve hayvan türlerinin zarar göreceğini belirtti.

SEBEBİ BELLİ OLDU

Valilikten yapılan yeni açıklamada, “Yapılan ilk incelemede Harb-İş sahilinde yaklaşık 3 km'lik sahil şeridi ve kıyıdan denize doğru yaklaşık 300 metre mesafelik alanda siyah renkli, dokunulduğunda yağ tabakası izlenimi veren, gemi kaynaklı atık bulunduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce gerekli araştırma ve inceleme başlatılmıştır” ifadelerine yer verdi. İHA

İlginizi ÇekebilirAdana'da ortaya çıktı! Gözlerine inanamadılarAdana'da ortaya çıktı! Gözlerine inanamadılarİlginizi ÇekebilirSinop'ta ilginç görüntü! Gözlerine inanamadılarSinop'ta ilginç görüntü! Gözlerine inanamadılar
Yayınlanma Tarihi:20:50,