Sözcü Plus Giriş

Varlık Fonu, Rekabet Kurulu ve Bakan Yardımcılığına yeni atamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Varlık Fonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Rekabet Kurulu'na yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Güncellenme: 07:30, 27/05/2021
Varlık Fonu, Rekabet Kurulu ve Bakan Yardımcılığına yeni atamalar

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aydın, 19.08.2016 tarihli ve 6741 sayılı Kanun’un 2’nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince görevden alındı. Görevden alınan Aydın’ın yerine Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliğine Alpaslan Çakar atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Adnan Ertem atandı.

Rekabet Kurulu Üyeliğine de 4054 sayılı Rekabet Korunması Hakkında Kanunun 22 ve 23’üncü maddeleri ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince Cengiz Çolak atandı. (DHA)

 

İlginizi ÇekebilirVarlık Fonu 1,25 milyar euro borçlandıVarlık Fonu 1,25 milyar euro borçlandıİlginizi ÇekebilirArda Ermut, Varlık Fonu Genel Müdürü olduArda Ermut, Varlık Fonu Genel Müdürü olduİlginizi ÇekebilirVarlık Fonu'ndaki giz! Muhalefet tepki gösterdiVarlık Fonu'ndaki giz! Muhalefet tepki gösterdi

 

Yayınlanma Tarihi:05:11,