İmamoğlu’ndan Erdoğan’a teklif: İncelensin

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Keşke bana 'Neden elini arkadan bağladın?' incelemesi yerine Adalar'daki atlarla ilgili inceleme başlatsaydınız" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a fayton zulmüyle ilgili tüm süreçlerin inceleneceği bir soruşma başlatılması teklifinde bulundu.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a teklif: İncelensin

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstanbul'un atlarında dahi sahip çıkıp hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek dahi istemiyoruz” sözlerinin ardından bir paylaşımda bulundu.

“SORUŞTURMA TALEP EDİYORUM”

İmamoğlu, mesajında Erdoğan’a fayton zulmüyle ilgili tüm süreçlerin inceleneceği bir soruşma başlatılması teklifinde bulundu.

Ekrem İmamoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

* Keşke bana “Neden elini arkadan bağladın?” incelemesi yerine Adalar’daki atlarla ilgili inceleme başlatsaydınız.

* Geçmişten bugüne yaşanan fayton zulmünü yıllarca kimlerin görmezden geldiği, kimin çözüm ürettiğiyle ilgili tüm süreçlerin inceleneceği bir soruşturma talep ediyorum.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

* Her şeyden önce adalardaki atların bir canlıya yakışmayacak şartlarda çalıştırılması ve muhafazası uzunca bir süredir bizim de gündemimizdeydi.

* Bu konuda eski büyükşehir belediye başkanımız rahmetli Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal çeşitli çalışmalar yapmışlar da ancak bu hazırlıklar uygulanamadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yönetim değişti. Ardından da hala ne olduğuna dair tatmin edici bir açıklama yapılamadığı müessif hadise yaşandı.

* Hayvan hakları konusunda ortalığı toza dumana katanların bu hususta hiç ses çıkarmamaları da ayrı bir iki yüzlülük örneğidir. Hadi konuşsanıza, niye konuşmuyorsunuz? Sesinizi çıkarsanıza niye çıkarmıyorsunuz? Bu işin ideolojik boyutu olamaz. Hayvanlara acımanın ideolojik boyutu tam aksine olması lazım. Nedir? O hayvanı seveceksin ve onların bu ıstıraptan kurtulması için ne gerekiyorsa yapacaksın.

* Bize haber geldi, İçişleri Bakanım beni aradı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da yanındaydı. Ben dedim ki, ‘Ne gerekiyorsa yapalım.' Söyledikleri burada elektrikli araçlar kullanabilir miyiz? Hayırlı olsun, kullanın yeter ki bu hayvanlar bu ıstırabı çekmesin. İstanbul'un atlarında dahi sahip çıkıp hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek dahi istemiyoruz.

* Hiç şüphesiz tüm bu olup bitenleri İstanbul halkı ile milletimiz görüyor, değerlendiriyor günü geldiğinde bunların hesabı sandıkta feraset sahibi tüm İstanbullular tarafından sorulacaktır, ben buna inanıyorum.

Soylu: İmamoğlu'nun el bağlaması bana göre suç ama soruşturma izni vermem İlginizi Çekebilir Soylu: İmamoğlu'nun el bağlaması bana göre suç ama soruşturma izni vermem İmamoğlu'ndan Soylu'ya 'bence suç' yanıtı İlginizi Çekebilir İmamoğlu'ndan Soylu'ya 'bence suç' yanıtı Erdoğan'dan normalleşme ve yüz yüze eğitim açıklaması İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan normalleşme ve yüz yüze eğitim açıklaması
Corona Cumhurbaşkanı Ekrem İmamoğlu Haber Hadise İBB İçişleri Bakanı istanbul İstanbul Büyükşehir Belediye İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş Normalleşme Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya Süleyman Soylu Yeter yüz yüze