6 ildeki yeni gelişmeyi duyuran Sağlık Bakanı Koca’dan kritik 6 Eylül uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Düzce, Çankırı, Erzincan, Bitlis, Batman ve Bingöl'ün aşılamasında yaşanan yeni gelişmeleri duyurarak vatandaşlara 6 Eylül uyarısında bulundu.

6 ildeki yeni gelişmeyi duyuran Sağlık Bakanı Koca’dan kritik 6 Eylül uyarısı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 3 Eylül verilerine göre, 304 bin 530 test yapıldı.

276 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Güncel verilere göre, son 24 saatte 22 bin 857 yeni vaka tespit edilirken, 276 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan, 14 bin 527 kişi de sağlığına kavuştu.

BAKAN KOCA’DAN ÇAĞRI

Güncel verilerle ilgili değerlendirmesini sosyal medya hesabından yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Pazartesi okullar açılıyor. Yüz yüze ve kesintisiz sürecek bir eğitim yılı için kararlıyız. Şimdi bizlerle birlikte çocuklarımızın, gençlerimizin de gözü bu tabloda: 22.867 yeni vaka, 276 can kaybı! Henüz aşı olmamışsanız, dışarıda maskesizseniz haklı bazı soruları var” ifadelerini kullandı.

AŞILAMADA SON DURUM

En az bir doz aşı olmuş 18 yaş ve üzeri nüfus verilerinde 1’inci doz Türkiye ortalaması yüzde 79,26, 2’nci doz ortalaması yüzde 61,18 olarak ölçüldü. Ayrıca, 1’inci dozda 49 milyon 197 bin 925, 2’nci dozda 37 milyon 976 bin 800 ve 3’üncü dozda 8 milyon 871 bin 214 olmak üzere toplam 96 milyon 378 bin 383 aşı uygulandı.

En yüksek aşılama oranına sahip iller; Muğla, Edirne, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Tekirdağ, Amasya, Aydın, Yalova ve Antalya olurken en düşük aşılama oranına sahip iller ise Şanlıurfa, Gümüşhane, Diyarbakır, Mardin, Muş, Bingöl, Batman, Bitlis, Bayburt ve Siirt oldu.

BAKAN KOCA’DAN 6 EYLÜL UYARISI

Bakan Koca; Düzce, Çankırı ve Erzincan’ın aşı haritasındaki renginin değiştiğini belirtti. Koca, şunları paylaştı:

* DÜZCE, ilk doz aşı oranında beklenen haberi verdi. Karadeniz sahilinde artık tüm illerimiz MAVİ. Şelaleler şehrinden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Şimdi ikinci, üçüncü doz aşı oranlarını da aynı şekilde yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler

* ÇANKIRI, %75'in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla beklenen haberi verdi. Risk Haritasında rengi MAVİ! Her mücadelesinden galip çıkan bu tarihi şehirden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Şimdi devam doz oranlarını da yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!

* ERZİNCAN, %75'in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla beklenen haberi verdi. Risk Haritasında rengi MAVİ! Başarılarıyla tarih kuran bu şehirden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Şimdi devam doz oranlarını da aynı şekilde yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!

* BİTLİS, BATMAN VE BİNGÖL, %65'in üzerine çıkan ilk doz aşı oranlarıyla Covid-19 Risk Haritasında artık SARI. Bu üç ilimiz ilk dozda daha da yüksek oranlara çıkmalı. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Hayatı kolaylaştırmalıyız. Bitlisli, Batmanlı, Bingöllü dostlar! Yeni haber ne zaman?

2 EYLÜL’DE 23 BİN 496 VAKA TESPİT EDİLMİŞTİ

Sağlık Bakanlığı’nın 2 Eylül Perşembe verilerine göre, 23 bin 496 vaka tespit edilirken, 283 kişi hayatını kaybetmişti. Perşembe günü, 305 bin 47 test yapılmış ve 20 bin 4 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Türk Hava Yolları ve Pegasus'tan 6 Eylül uyarısı! 'HES uygulamasında izin vermeniz gerekiyor' İlginizi Çekebilir Türk Hava Yolları ve Pegasus'tan 6 Eylül uyarısı! 'HES uygulamasında izin vermeniz gerekiyor' Bakanlıktan 81 ile genelge: Aşı olmayan işçiye PCR şartı İlginizi Çekebilir Bakanlıktan 81 ile genelge: Aşı olmayan işçiye PCR şartı Bakan Koca'dan yüz yüze eğitimle ilgili yeni açıklama İlginizi Çekebilir Bakan Koca'dan yüz yüze eğitimle ilgili yeni açıklama
Bursa Corona Cuma öğrenci okul Pazartesi Perşembe Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sosyal medya Türkiye yüz yüze