Selde yakınlarını kaybeden vatandaş Kılıçdaroğlu’na böyle dert yandı: Benim canlarım gitti, cenazelerimizi bulsak sevineceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na selde 19 yakınını kaybettiğini söyleyen bir vatandaş, “Solucan gibi demir kullanmışlar. Benim canlarım gitti ya. Cenazelerimizi bulsak sevineceğiz. Ne ölüsü ne dirisi torunlarımın kızlarımın yok” diyerek isyan etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sel felaketini yaşayan Sinop'un Ayancık ilçesinin ardından, en büyük can ve mal kaybının yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesini ziyaret etti.

“BENİM CANLARIM GİTTİ”

Evlerinin temelinin sağlam yapılmadığı nedeniyle selden çöktüğünü belirten bir vatandaş Kılıçdaroğlu'na dert yanarak 19 yakınını kaybettiğini söyledi. Gözyaşlarını tutamayan vatandaş, “Var mı böyle bir şey! Solucan gibi demir kullanmışlar, böyle olur mu. Benim canlarım gitti ya. Kulübede bile kullanılmaz o demir. Cenazelerimizi bulsak sevineceğiz. Ne ölüsü ne dirisi torunlarımın kızlarımın yok” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: 2019 raporuna rağmen yapılaşmaya nasıl izin verildi? İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu: 2019 raporuna rağmen yapılaşmaya nasıl izin verildi?