Yeni normalleşme adımları ne zaman başlayacak?

Türkiye’de corona virüsü nedeniyle yaklaşık bir aydır sokağa çıkma yasakları uygulanıyor. Hafta içi belirli saatlerde ve hafta sonu tam gün olarak uygulanan sokağa çıkma yasaklarının ne zaman iptal edileceği ve normalleşmenin ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

Yeni normalleşme adımları ne zaman başlayacak?

İçişleri Bakanlığı, hafta içi akşam 21.00'de başlayan ve takip eden gün saat 05.00'e kadar devam eden ve hafta sonu tüm gün olarak uygulanan sokağa çıkma yasaklarının ikinci bir açıklamaya kadar devam edeceğini duyurmuştu.

Geçtiğimiz hafta içinde yapılan Kabine toplantısı sonrası açıklamada bulunan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısıtlamaların kademeli olarak iptal edileceğini açıklamıştı.

KAFE VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bugün cuma namazı sonrası kameraların karşısına geçen Erdoğan; kafe ve restoranların açılış tarihi ile ilgili; “Kabine toplantısında bunun değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Endişelerimiz var. Maalesef her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa sıkı tutulmuyor. Başarılı bir süreç var, bu başarılı süreci tekrar tersine çevirmek istemiyoruz. Verilere göre bir esneme yapılabilir” dedi.

Eskişehir'in corona haritası maviye döndü İlginizi Çekebilir Eskişehir'in corona haritası maviye döndü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
AKP Corona Cuma Cuma namazı Cumhurbaşkanı Eskişehir İçişleri Bakanlığı Normalleşme Recep Tayyip Erdoğan TAyyip Erdoğan Türkiye
Loading...