Sözcü Plus Giriş

Yoğun bakıma yatırılacak babasına su içirmemesi için uyaran doktorlara saldırdı

Sağlık çalışanlarına şiddet sürüyor... Bartın Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınacak babasına su içirmeye çalışan Turgay A. kendilerini uyaran doktorlara saldırdı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:04, 23/03/2021

Geçen cumartesi günü böbrek rahatsızlığı nedeniyle Bartın Devlet Hastanesinin acil servisine yatırılan babasını görmeye gelen Turgay A. ve arkadaşı Oktay S., iddiaya göre gözlem odasına izinsiz girdi.

BEYAZ KOD UYARISI VERİLDİ

Babasına su içirmek isteyen Turgay A. ve arkadaşı Oktay S., Uzm. Dr. Aslı Bilge İpek (33), Dr. Halit Muhittin (30) ve temizlik görevlisi Berat Şaşkına (24) saldırdı. Beyaz kod uyarısı verilince Turgay A. ve Oktay S. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, karakola götürüldü. Doktorlar ve temizlik görevlisi darp raporu alarak iki kişiden şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan Turgay A. ve Oktay S. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Yaşadıklarını anlatan Uzm. Dr. Aslı Bilge İpek, şunları söyledi:

ALLAH’IN SUYUNU NİYE ESİRGİYORSUNUZ

– Böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma yatışı gerekiyordu. Ancak yoğun bakımda yatak beklediğimiz sırada hastayı biz gözlem odasına aldık. Burada bir şekilde hasta yakınları içeriye girerek, su içirmeye çalışmışlar. Pratisyen arkadaşımız bunun yanlış olduğunu su içirmemeleri gerektiği hasta yakınlarına açıklamış, ardından hasta yakınları “Allah’ın bir suyunu mu esirgiyorsunuz?” diyerek, fevri hareketlerde bulunmaya başladılar.

SİZİ BURADA DELİK DEŞİK EDERİM

– Sonra doktor arkadaşımızın boğazına sarıldıklarını görünce ben araya girmeye çalıştım. Bizlere tehditler, küfürler, hakaretlerde bulundular. Şahıslardan biri bize doğru bağırarak, Bana güvenlik yetkilerimi kullandırmayın dedikten sonra elini beline atarak, Sizi burada delik deşik ederim şeklinde tehditler söyledi. Daha sonra diğer personel arkadaşlarla şahsı tutmaya çalıştığımız anda bir arbede yaşandı. Sonra şiddete uğradık.

– Hemen beyaz kod uyarısı yaptık. Polisler geldi, şahısları alarak, karakola götürdüler. Doktor arkadaşımız boğazında kızarıklık oldu. Benim de el bileğimde ve kolumda morluklar oluştu. Temizlik görevlisi arkadaşımızın da ellerinde ve yüzünde sıyrıklar oluştu. Bizde şikayetçi olduk. Sonra hastayı bizde yoğun bakıma yatışını yaptık. Tedavisi devam ediyor. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:08:41,