80 ilin rengi değişti bir tek o il kırmızı kaldı

Coronayla mücadele kapsamında başlatılan aşılama çalışmaları hızla sürüyor. Şimdiye kadar 90 milyondan fazla aşılamanın yapıldığı Türkiye'de, risk haritasında tek kırmızı kalan il Şanlıurfa oldu.

80 ilin rengi değişti bir tek o il kırmızı kaldı

Sağlık Bakanlığı salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgileri paylaştı. Türkiye’nin risk haritasının yer aldığı güncel tabloda birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 75.16, ikinci doz ortalaması yüzde 57.47, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 90 milyon 405 bin 737 oldu.

TEK KIRMIZI İL ŞANLIURFA

Haritada 30’dan fazla il yüzde 75 aşılama oranının üstüne çıkarak mavi renge döndü. Son paylaşılan tabloda kırmızı renkte kalan tek ilse Şanlıurfa oldu.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 53,1 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Mardin, Gümüşhane, Bitlis, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Bayburt ve Iğdır takip etti.

AŞILAMADA İLK SIRADA MUĞLA VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 94,2 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Amasya, Tekirdağ, Aydın, Yalova ve Eskişehir takip etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 24 Ağustos 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) vaka ve vefat verileri İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 24 Ağustos 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) vaka ve vefat verileri Ölüm sayısı 4. pike gidiyor, yoğun bakımlar hızla doluyor! Uzmanlardan kritik çağrı İlginizi Çekebilir Ölüm sayısı 4. pike gidiyor, yoğun bakımlar hızla doluyor! Uzmanlardan kritik çağrı Sağlık Bakanlığı, mavi tabloyu açıkladı! İki kattan fazla arttı İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanlığı, mavi tabloyu açıkladı! İki kattan fazla arttı
AMASYA aydın Balıkesir Bingöl Bitlis Çanakkale Corona Diyarbakır Edirne Eskişehir Ölüm Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Şanlıurfa Taksim Türkiye