Vaka sayısının en çok arttığı 5 il açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından vaka sayısının geçen haftaya göre en çok arttığı beş ili açıkladı.

Vaka sayısının en çok arttığı 5 il açıklandı

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı corona verilerine göre, dün 5 bin 404 vaka tespit edilirken, bugünkü yeni vaka sayısının 6 bin 285 olduğu duyuruldu.

Bakan Fahrettin Koca, açıklamasında vaka sayısının geçen haftaya göre en çok arttığı ilk beş ilin Siirt, Ağrı, Hakkari, Antalya ve Van olduğunu duyurdu.

Koca, paylaşımında “Zaman kaybetmeden aşımızı olalım” mesajına da yer verdi.

AŞILAMADA SON DURUM

Günlük corona tablosunda coronaya karşı aşılamadaki son durum da yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye toplamı yüzde 61.56, ikinci doz ortalaması yüzde 29, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 59 milyon 471 bin 472 oldu.

MUĞLA İLK SIRADA

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 82,9 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Bilecik takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA BİTLİS’TE

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 32,2 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Şanlıurfa, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır ve Ağrı takip etti.

İl il vaka sayıları açıklandı! İstanbul'da yükseliş var, Bakan Koca'dan vatandaşlara çağrı İlginizi Çekebilir İl il vaka sayıları açıklandı! İstanbul'da yükseliş var, Bakan Koca'dan vatandaşlara çağrı 13 Temmuz corona verileri açıklandı: Yeni vaka sayısında büyük artış İlginizi Çekebilir 13 Temmuz corona verileri açıklandı: Yeni vaka sayısında büyük artış Bakan Koca açıkladı: Delta varyantı yayılıyor İlginizi Çekebilir Bakan Koca açıkladı: Delta varyantı yayılıyor
Ağrı AMASYA Antalya aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Çanakkale Corona Diyarbakır Edirne Hakkâri istanbul Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Siirt sosyal medya Türkiye Van
Loading...