Bayern Münih ve Union Berlin arasında oynanan Bundesliga karşılaşması, Berlin ekibinin patronu Nenad Bjelica'nın Leroy Sane'nin yüzüne vurması ve saha kenarında iki yedek kulübesi arasında bir arbede yaşanmasının ardından kaosa sürüklendi.

Maçın bitimine 15 dakika kala Bayern öndeyken, Sane ve Bjelica Allianz Arena'da saha kenarında karşı karşıya geldi ve Bayern kanat oyuncusu taç atışı için topu almak isterken Hırvat teknik adam topu saklamaya çalıştı.

Alman kanat oyuncusu Sane'nin topu almaya çalıması ikilinin karşı karşıya gelmesine neden oldu. Ardından, bir çılgınlık anında, Trabzonspor'un eski teknik direktörü Bjelica skandal bir hamleyle Sane'ye tokat attı ve saha kenarında iki yedek kulübesi arasında bir arbede yaşandı.

BJELICA KIRMIZI KARTLA ATILDI

Her iki takımın oyuncu grubu Sane ve Bjelica'yı ayırmaya çalışırken, ortaya çıkan arbede hakem Frank Willenborg'a Hırvat menajeri şiddet uyguladığı gerekçesiyle oyundan atmaktan başka bir seçenek bırakmadı. Sane de sarı kart gördü.

52 yaşındaki teknik adam tribünlere doğru ilerlerken itirazlarda bulunmaya savunmaya devam etti ve sakinleştirilmeden önce bazı Bayern taraftarlarına saldırdığı görüldü. Maçtan sonra konuşan Bjelica oyundan atılmasını haklı buldu ve davranışının 'tolere edilemeyeceğini' söyledi. Ancak Sane'den özür dilemeyi reddetti:

Kendi alanımdaydım ve topu ona vermek istiyordum. O beni itti. Ben de tabii ki tepki verdim. Sadece takımımdan özür diliyorum. Buna tahammül edemem. Sane ile olmaz. Beni kışkırtmak için bana doğru geliyor. Elbette bir antrenör olarak vermem gereken tepkiyi vermedim. Ekleyecek bir şey yok.

Bayern patronu Thomas Tuchel ise, olaydan sonra politik bir yanıt verdi:

Bu hiç iyi değil. Onu savunmak zor. Ama bu konuda bir şey söylemek istemiyorum. Yangına körükle gitmeye ihtiyacım yok.