Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yepyeni bir oda taptaze bir enerji
Yepyeni bir oda taptaze bir enerji
Hazır okullar da tatil olmuşken, bir süredir planladığınız ama henüz hayata geçiremediğiniz dekorasyon işlerinize vakit ayırabilirsiniz. Eğer karnesi iyi geldiği için çocuğunuzun odasını yenileyerek ona bir sürpriz yapmak isterseniz, işte size çocuk odasına yepyeni bir enerji getirecek 2018’e dair başlıca dekorasyon tüyoları…
Ev Dekorasyon 20 Ocak 2018 - 05:26
1516267407_ilek_mochababy

– 2018'de doğa temasıyla tasarlanan çocuk odaları ön plana çıkacak.

– Odanın genel dokusuna, renklerine ve mobilyalarına karar verirken kışın karamsarlığını bu yaşam alanına yansıtmamaya özen gösterin.

 Ahşap malzeme ve beyaz rengin kombinlendiği mobilyalar ön planda olacak.

shutterstock_441500218

– Odayı kullanacak çocukların ders çalışırken de, eğlenirken de, uyurken de rahat edecekleri bir tasarıma imza atmak gerek.

– Ortamın enerjisini artırabilmek için duvar rengi veya kağıtların sıcak renklerden seçilmesi önemli.

– Ortamda sıcak atmosfer etkisi yaratmak için ekose desenler, kiremit tonları ve keçe malzemeden üretilmiş objeler kullanılabilir.

– Toprak ve paslı kahverengi tonları, hardal sarısıyla, krem, ekru renk tonlarının birlikte kullanılması, kış aylarının karanlık atmosferini odalardan dışarıya çıkarmanıza yardımcı olur.

1516267417_ilek_naturababy

– Zümrüt, yosun ve zeytin yeşili tonları, zıt renk kombinasyonları, kırmızı-turuncu renk tonları, safir ve derin gökyüzü mavisi, pastel tonları ve soluk nötr renk tonları bu yılın öne çıkan renkleri arasında.

– Kumaşlarda yumuşak, tüylü, kabartılı olanlar ön planda.

– Neşeli, geometrik desenler, ekoseler, puantiyeler, kadife kumaşlar, parlak materyaller 2018'in trendlerinden…