Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hermès’in Hermessence Koleksiyonu’na özel buluşma
Hermès’in Hermessence Koleksiyonu’na özel buluşma
Hermessence Koleksiyonu'nun tanıtımı için İstanbul’a gelen ve dünyanın sayılı parfümörleri (Hermes/ parfümlerinin burnu) arasında yer alan Christine Nagel, kendi mesleklerinde başarılara imza atmış seçkin kadınlarla bir akşam yemeğinde buluştu.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 4 Mayıs 2018 - 16:14

Hermès’in yaratıcı özgürlük anlayışı ile mesleki bilgi ve tecrübesi bir araya geldi. Hermessence Koleksiyonu, beş yeni koku kompozisyonuna ‘merhaba' dedi. Hermessence Koleksiyonu, Hotel Les Ottomans'ta gerçekleşen ve Arcon Kozmetik'in ev sahipliği yaptığı özel bir davetle tanıtıldı. Dünyanın sayılı koku uzmanları arasında yer alan Hermès Yaratıcı Direktörü ve Parfümör Christine Nagel'in katıldığı davette; Nagel'in sanatsal imzasını taşıyan kreasyon ve ardındaki hikaye davetlilerin beğenisine sunuldu.

Doğu Rüyasının Yansıması

“Her biri aslında Doğu rüyasının birer yansıması olan kreasyonlarımızın içselleştirilmiş duygusal hikayesini sizlere bire bir anlatabilmek, parfüm sanatının tarihini derinlemesine incelediğim ve kökenine doğru çıktığım yolculuktan size bir pencere açmak benim için büyük zevkti” diyen Christine Nagel, ikisi Essence de Parfum ve üçü Eau de Toilette olmak üzere bu 5 kokunun hikayesini paylaştı. Uyum ve dengenin sayısını temsil eden bu beşli, Hermès ve parfümörlerinin anlam kattığı bir hikayenin peşine düşüyor. Geçmişin kültürel ve yaşamsal mirası günümüze taşınarak bir merhem mozaiği şeklinde yeniden keşfedilerek özgür, cesur, canlı ve dokunulabilir bir hal alıyor. Misk, mür, agar ağacı ve sedir gibi ender ve kadim malzemelerin kullanıldığı eşsiz kokular için Nagel, “İpek Yolu'nun hatırası ve ölümsüz diyarlar yeniden doğuyor; kendi özgünlüğü içinde vücut buluyor ve bize yabancı kavramlar olmaktan çıkıyor. Kadim zamanlar, kutsal ritüelleri yeniden kaleme alıyor. O andan itibaren ise duygu kervansarayında özgürlüğüne kavuşan bu ritüeller, tek başına veya kombinasyon halinde hayat buluyor” diyor.

Kokuların deneyimlendiği gecenin her detayı da koleksiyonun verdiği ilhamla hazırlandı. Davetin yemek menüsü ve tasarımına da Hermessence Koleksiyonu ilham verdi.
hermes2 hermes3 hermes4 hermes5