Sütlü kereviz çorbası tarifi: Sütlü kereviz çorbası nasıl yapılır?

Özellikle çocukların korkulu rüyası kerevizi çok sevdirecek bir tarifimiz var. Sütlü kereviz çorbası baharın hastalık havasında size ve ailenize koruma sağlayacak. İşte sütlü kereviz çorbası malzemeleri ve tarifi…

Sütlü kereviz çorbası tarifi: Sütlü kereviz çorbası nasıl yapılır?

Kerevizin o keskin tadını yumuşatarak herkese sevdirecek, sütlü kereviz çorbası sofranızın vazgeçilmezi olacak. Özellikle çocuklarına kereviz yedirmeye çalışanlar için öncelikli tariflerden biri olacak bu çorba ile şifa sağlayabilirsiniz. İlkbaharı yaşadığımız bu günlerde havaların bir sıcak bir soğuk halleri hastalıkları da beraberinde getirdi. Bu nedenle yediklerimize içtiklerimize dikkat ederken sağlığı sofralarımızda arar olduk. İşte sütlü kereviz çorbası da o harika sağlıklı tariflerden biri… Sütlü kereviz çorbası malzemeleri ve pratik tarifini sizin için hazırladık.

SÜTLÜ KEREVİZ ÇORBASI MALZEMELERİ

2 kereviz
2 kaşık tereyağı
1 soğan
2 diş sarımsak
Defne yaprağı
3 bardak süt
2 kaşık zeytinyağı
Üstü için
1 havuç
Çemensiz pastırma
Fındık
ZeytinyağıSÜTLÜ KEREVİZ ÇORBASI TARİFİ

Büyük bir tencereye yağları alıp ısıtın üzerine soğanı ve sarımsağı da ekleyip kavurun. Karıştırırken tuzunu da ekleyin. Kerevizleri soyun ve parçalara bölün. Böldüğünüz parçaları tencereye koyun. Birkaç dakika sonra üzerini geçmeyecek kadar su ekleyin. Suyun üzerine defne yaprağını ekleyin. Kerevizler yumuşayınca, defne yaprağını çıkarıp geri kalan malzemeleri püre haline getirin. Üzerine sütü ekleyin. Karıştırmaya devam edin.
Üzerine sos hazırlamak için bir tavaya yağı alın. Fındıkları ve pastırmayı küçük parçalara bölün. Yağın içine atın ve hafif kavurun. Çorbanızı kaseye aldıktan sonra üzerine sosunu koyarak servis edebilirsiniz.
Afiyet olsun.