Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
C vitamini serumu ne işe yarar? C vitamini serumu kullananların gördüğü faydalar…
C vitamini serumu ne işe yarar? C vitamini serumu kullananların gördüğü faydalar…
C vitamini canlılığını kaybetmiş mat ciltleri canlandırmanın en iyi yöntemlerinden biridir. C vitaminleri kuru cilt, yağlı cilt, sivilce izleri, ince çizgiler, kırışıklıkları, koyu lekeleri gidermeye yardımcı ve küçük şişeler halinde satılan bir üründür. İşte C vitamini serumu kullananların gördüğü faydalar…
Sozcu.com.tr
Güzellik 24 Aralık 2019 - 12:43

C vitamini serumu asidiktir. Cildi ölü hücrelerden arındırır parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilir. Cilde uygulandığında cildin kollajen ve elastin üretimini hızlandırarak cilt sorunlarını iyileştirmesini adeta tetikleyebilir. ‘'kolajen'' cildi dolgunlaştıran ve sarkmasını önleyen proten lifleridir. Birçok farklı marka tarafından satışa sunulan c vitamini serumları eczanelerde ve kozmetik mağazalarda satışa sunulur. C vitamini serumu cildin ihtiyacı olan C vitaminini büyük bir kısmını karşılayabilir.

C vitaminlerinin içerisinde askorbik asitin yanı sıra E-vitamini, aloe vera jeli ve karanfil yağı gibi sağlıklı cildi onarıcı bileşenlerde yar alabilir. Peki, c vitamini serumu kullanıcılarının cildinde gördüğü faydalar nelerdir? C vitamini serumu direkt cilde sürülür mü? Tüm bu sorular ve yanıtları yazımızın devamında…

C VİTAMİNİ SERUMU KULLANANLARIN GÖRDÜĞÜ FAYDALAR

Kullanımı oldukça kolay olan c vitamini serumunu yalnızca cildinize sürmeniz yeterli olabilir. Oldukça etkili olan bu serum olumlu etkilerini kısa sürede gösterebilir.

-Kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatırken cildin nem oranı dengeler.
-Sivilce izlerini ortadan kaldırır.
-cilt rengini eşitlemeye ve solgun cildin canlanmasını sağlar.
-Cildin onarılmasını yaraların çabuk iyileşmesini sağladığı gözlemlenmiştir.
-Güneş lekelerinde azalma ve ciltte pürüzsüz bir görünüm sergilediği düşünülmektedir.

Son güncelleme: 13:04 - 24.12.2019