Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğal yaşa, cildin sağlıkla parlasın
Doğal yaşa, cildin sağlıkla parlasın
Yaz aylarında birçok cilt hastalığı daha fazla görülür. Uzmanlara göre bu sıcak aylarda cilt bakımında en önemli husus sağlıklı yaşamak ve bu sırada doğal mucizelerden faydalanmaktır. Yaz aylarında kusursuz bir cilde sahip olmak için yapmanız gerekenleri sizin için derledik…
Güzellik 14 Temmuz 2018 - 05:15
yapilmasi-gereken

Cilt hastalıklarına karşı yapılması gerekenler

– Bol sıvı tüketin.
– Beslenmenize dikkat edin.
– Güneş ışınlarının etkisinin yoğun olduğu saatlerde (11-16 arası) direkt güneş ışığına çıkmaktan kaçının.
– Cildinizi sürekli nemli tutun.
– Ağır makyaj yapmaktan kaçının.
– Doktorunuzun da tavsiye ettiği yüksek koruyucu faktörlü kremler kullanın.

Cilt lekelenmelerine karşı…

Cildin lekesiz ve pürüzsüz olması herkes için çok önemlidir. Ciltte yağlı bir his bırakmaksızın hızlıca emilen kayısı çekirdeği yağı, esansiyel yağ asitleri yönünden zengindir. Bu yağ türü, uzman tavsiyesiyle cilt lekelenmesi sorunlarının giderilmesinde destek amaçlı kullanılabilir.

E vitaminli Güneş koruyucusu

susam-yagi

Yaz aylarında cildinizi koruma altına almak için susam yağından faydalanabilirsiniz. İçerisinde E vitamini ve antioksidan bileşikler bulunan susam yağı cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.

Nem kaynağı Hindistan cevizi yağı

hindistan-cevizi-yagi

Hindistan cevizi yağı ile ilgili yapılan araştırmalar, bu yağın cildi nemlendirdiğini ortaya koyuyor. Hindistan cevizi yağı makyaj temizleme esnasında da kullanılabilir.

Son güncelleme: 05:20 - 14.07.2018