Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Klişeler rafa kalkıyor
Klişeler rafa kalkıyor
2018’de makyaj ve güzellik klişeleri rafa kalkıyor. Bakışları keskinleştiren uygulamaların tercih edileceği bu döneme dair tüyoları Makyaj Sanatçısı Burcu Sadıklar’dan aldık…
Güzellik 17 Şubat 2018 - 03:54

Uyumsuzluğun uyumu

2018 makyaj uygulamalarında, elegan ve bakışları keskinleştiren cesur tonların hakimiyeti ön planda. Birbirine uymayan tonların bir arada kullanıldığı bu trend, aykırı ve modern detayları bir araya topluyor.

uyumsuzlugun-uyumu

Doğal görünümün sırrı

Doğal makyaj için ilk yapılması gereken temiz bir cilt ve cilde doğru renkte ince fondöten. Ardından pigment renklerinde farlar ve yüze renk veren allıklar. En önemli nokta aslında cildin aydınlık ve temiz durmasını sağlayacak pratik uygulama ve ürünlerin kullanılması.

Pratik makyaj için

Yüz tenine uygun seçilen fondöteni sürdükten sonra göz kapakları ve yanaklara uygulanacak aydınlatmalar pratiklik açısından önemli. Gözlere vurgu yapmak için de kirpik diplerine dipliner ve rimel uygulayabilirler. Önemli olan abartıya kaçmamak.

Etiketler