Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vajina estetiği yaptırırken dikkat!
Vajina estetiği yaptırırken dikkat!
Son yıllarda Labioplasty yani vajina estetiğinin çok rağbet gördüğü bilgisini veren Plastik Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, özellikle sık kilo alıp verme ve birden fazla doğum yapmanın yarattığı deformasyonun bu yöntemle giderilebildiğini söylüyor. Ancak Bayraktaroğlu'na göre bu işlemi yaptırmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. İşte vajina estetiği yaptırmak isteyenlere öneriler...
Güzellik 18 Nisan 2018 - 14:34

Labioplasty yani vajina estetiğinin çoklu doğumlara ve kilo alıp vermelere bağlı deformasyonu giderebildiğini belirten Plastik Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASAPS) yaptığı araştırmada 2012 yılından bu yana yüzde 200'lük bir artış olduğunu açıkladı. Geride bıraktığımız sene ise yapılan operasyon oranında yüzde 11’lik bir artış göründüğünü belirten Bayraktaroğlu, önemli bir noktaya değindi: Bu operasyon evliliğinizi kurtaramaz. İşte nedeni…

VAJİNA ESTETİĞİ NEDİR?

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, Türkiye'de de çok sayıda kadın hastanın bu alanda destek almak için doktora başvurduğunu belirtiyor.

guzellik-shutter

Geçen yıl yapılan ameliyatlar arasında göğüs büyütme başı çekerken; liposuction, göz kapağı, göğüs dikleştirme ve karın germe ilk beşi paylaştı. Yapılan çalışmalar genel olarak; cerrahi olan ve olmayan uygulamalar ile Labioplasty uygulamalarının da artan ölçüde talep gördüğünü gösteriyor. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği verileri de tüm dünyada geçen yıla oranla yüzde 45’lik artışla bu uygulamanın gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

VAJİNA ESTETİĞİ HANGİ DURUMLARDA YAPILIYOR?

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, artan Labioplasty uygulamalarını tıp teknolojisinin ilerlemesine ve kadınların kendileri ile ilgili daha estetik ve sağlıklı bir hale kavuşma talebine bağlıyor. Dr. Bayraktaroğlu: “Geçmiş yıllara göre kadın hastalarımız kendi bedenleri konusunda daha gelişmiş isteklere sahipler. Özellikle çoklu doğumlar, sık kilo alıp verme sonucu oluşan deformasyonlar sonunda sahip oldukları fonksiyonel bozukluk ve görüntü onları mutsuz ediyor. Bu durumun yarattığı psikolojik etkilerden kurtulmak ve olası sağlık sorunlarının önüne geçmek için cerrahi ya da cerrahi olmayan Labioplasty uygulamaları ile hayatlarına daha konforlu devam ediyorlar. Sonuçta mutlu birliktelikler insanı, aileyi ve hayatı olumlu etkiliyor.”

“BİZ BAŞARISIZ EVLİLİKLERİNİZİ KURTARMIYORUZ!”

cinsellik-shutter

Plastik Cerrah Dr. Bayraktaroğlu, son dönemde artan ‘ideal beden imajı' talebine karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor. “Estetik cerrahinin alanı ya da uygulaması ne olursa olsun hafife alınması ve aceleye getirilmesi doğru değil. “ diyen Dr. Bayraktaroğlu ekliyor:

“Hastalarımıza konuyla ilgili iyi düşünüp düşünmediklerini sormak ilk görevimiz olmalı. Biz tıp biliminin çalışanlarıyız. Sihirbaz değiliz. Ancak unutmayın plastik cerrahi ameliyatları başarısız evliliğinizi kurtarmanız ya da daha iyi iş bulmanızı sağlamak için yapılmıyor. Ayrıca özellikle bir operasyon öncesinde doktorları hakkında iyice araştırma yapmalılar. Konusunda yeterince deneyime sahip doktorları seçmeleri önem taşıyor.”