Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anadolu Ateşi, dünyaya açılıyor
Anadolu Ateşi, dünyaya açılıyor
Anadolu Ateşi'nin kurucusu Mustafa Erdoğan, yurtdışından okul açmak için teklif aldıklarını ve bunun kendilerinin hayali olduğunu söyledi.
Kültür Sanat 4 Mayıs 2017 - 16:56

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, yurtdışına açılmaya hazırlanıyor. Topluluğun kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, yurtdışında okul açmanın kendilerinin hayali olduğunu ve bu yönde teklifler aldığını açıkladı. Erdoğan, şimdiye kadar 98 ülkede performans sergilediklerini, 5 binin üzerinde gösteri yaptıklarını ve 40 milyonun üzerinde seyirciye ulaştıklarını belirterek, “Antalya’da da her yıl 500 bine yakın seyirci ağırlıyoruz. Geçen yıl turizmde sorunlu bir yıldı. İnşallah bu yıl güzel olacak. Bu yıl 2015’in rakamlarını yakalamayı düşünüyoruz” dedi.

anadoluatesimustafaerdoganYURTDIŞI TURNELERİ BAŞLIYOR

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, yaz boyunca Antalya’nın yanı sıra Yunanistan ve KKTC’de de turne yapacak. 7 Mayıs’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne almaya hazırlanan grup, ardından Bakü’ye, oradan da Moskova’ya gidecek.

ÇİNLİ ÇOCUKLAR DA TOPLULUKTA OLACAK

Latin Amerika’da da gösteri yapacaklarını aktaran Erdoğan, Ürdün ve Mısır ile ilgili de projeleri olduğunu söyledi. 2018’de Türkiye’deki okul sayısını 17’ye çıkarmak istediklerini aktaran Erdoğan, “Bu okullarda bin 800 öğrencimiz bulunuyor. Ekol olabilmek için okullaşmak gerekiyor. Şili’de turne yaptık, ‘Burada okul açın’ teklifi geldi. Kanada’dan, Hollanda’dan teklifler var. Rusya ve Çin’den de teklifler söz konusu. Bu okulları dünyaya yaymak benim hayalim. Yani bir gün gelecek ki sadece Çinli çocukların dans ettiği bir Anadolu Ateşi izleyebileceğiz. Sadece Amerikalıların oynadığı bir Anadolu Ateşi izleyebileceğiz. Bu olağanüstü bir şey olur” açıklamasını yaptı.

98
GİDİLEN ÜLKE SAYISI
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, bugüne kadar 98 ülkede, 5 binin üzerinde gösteri yaptı ve 40 milyon izleyiciye ulaştı.

Son güncelleme: 17:01 - 04.05.2017