Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Barış Manço ölümünün 20’nci yılında mezarı başında anıldı
Türkiye’de Anadolu rock kültürünün kurucularından olan Barış Manço, sevenleri tarafından mezarı başında anıldı. Kanlıca’ya vapurlarla gelen sanatçının sevenleri adeta mezarlığa akın ederken, Barış Manço’nun ailesi de anmaya katıldı.
Kültür Sanat 3 Şubat 2019 - 15:30

Öğrenciler ve İzManço isimli müzik grubu, yolculuk boyunca sanatçının eserlerini seslendirdi. Sanatçının eşi ve her iki oğlu burada kısa birer açıklama yaptı. Eşinin hayranlarına seslenen Lale Manço Ahıskalı, “Sizleri çok seviyoruz” dedi. Babasının tam 20 yıl önce bugün defnettiklerini belirterek Batıkan Manço, “Bizleri çok onurlandırdınız, gururlandırdınız. Çok sağ olun” dedi. Vapurun Kanlıca İskelesi’ne yanaşması ile mezarlığa gidildi.

resimid_7371673
Hayranları, mezara karanfiller bıraktı. Atatürk’ün bir posteri de mezarın üzerine serildi.  Sanatçının mezarı başında, sanatçının eşi ve çocuklarının katılımı ile Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Sanatçının bazı hayranlarının duygulu anlar yaşadığı görüldü.

resimid_7371669
‘BİR SANATÇININ ULAŞABİLECEĞİ EN BÜYÜK MERTEBE

Lale Manço Ahıskalı, anmanın ardından DHA’nın mikrofonuna, “Ne kadar büyüdüğünü düşünüyorum; sevginin de ailenin de kalplerin de. Çünkü burada o kadar çok çocuk var ki. Biraz önce biri ben geldiğimde çocuktum, çok ağlamıştım, hatırlıyor musunuz beni dedi ve ilk çocuğuyla geldi. Bu bir sanatçının ulaşabileceği en büyük mertebe diye düşünüyorum. Ruhu şad oluyor gerçekten” dedi.

resimid_7371674
DHA