Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Berkan Baycan’ın yeni sergisi Nisan’da
Berkan Baycan’ın yeni sergisi Nisan’da
Geçtiğimiz aylarda Londra'da '3 modality' adıyla gerçekleşen karma sergide yer alan Berkan Baycan, sergi sonrası sevenlerinin beğenisine sunacağı yeni bir sergi hazırlığında.
Kültür Sanat 25 Ocak 2018 - 15:39

Mezopotamya’nın binlerce yıllık kültürünü kendisine has Puantilist tekniği ile resmeden Berkan Baycan’ın ‘Muazzez İlmiye Çığ’ gibi yazarlardan etkilendiği biliniyor. Dünyaca ünlü sümerolog Çığ’ın destek ve fikirleri ile mitolojik kadim yerleri, o döneme ait renkler ve semboller ile tuvalinde kullanan Baycan bizlere bilmediğimiz antik şehirleri, medeniyetleri, hikayeleri ve kahramanları kendi yorumu ile tekrardan canlandırarak sanat severler ile buluşturuyor.

sergi-ic-y

Nisan ayında İstanbul Kuruçuşme’deki Sanat Gezgini Galerisi’nde gerçekleşecek sergisinde ise yine Anadolu ve Mezopotamya kültürünü konu alarak, keşfedilen yeni yerleri ve o döneme ait yazıları kendisine özgün noktalama tekniği ile kuş bakışı olarak resmedecek. Aynı zamanda gözlemleyebildiğimiz aleme farklı bir boyuttan bakmaya çalıştığını da ifade eden sanatçı, gizemli desenler ve farklı semboller ile de sanat severlerin merakını uyandırmaya devam edecek.