Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cannes Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan sürprizi!
Cannes Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan sürprizi!
Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi 'Ahlat Ağacı', 71. Cannes Film Festivali'nin geçen haftaki programında listede yer almıyordu. Cannes yönetimi dün yaptığı açıklamayla Ceylan'ın yeni filminin festivalde yer alacağı duyuruldu.
Kültür Sanat 19 Nisan 2018 - 16:32

71. Cannes Film Festivali‘nin programı geçtiğimiz hafta açıklandığında sinema dünyası Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi ‘Ahlat Ağacı’nın yer almamasına oldukça şaşırmıştı. Festival yönetimi, bu sefer genç ve ilk filmini çeken yönetmenlere ağırlık vermiş, Ceylan'ın yeni filminin uzunluğu nedeniyle programda yer almamasını kararlaştırmıştı.

Öyle ki, festival yönetiminin Ceylan’dan filmi kısaltmasını istediği, usta yönetmenin de buna yanaşmadığı söyleniyordu. Cannes yönetimi yeni yaptığı açıklamada, Ceylan’ın yeni filmi Ahlat Ağacı‘nın festivalde yer alacağını duyurdu.

Film, festivalde ‘Ana Yarışma’ bölümünde ‘Altın Palmiye’ için yarışacak. Ayrıca Yann Gonzalez‘in Un Couteau Dans Le Cœur (Knife + Heart) adlı filmi ve Sergey Dvortsevoy‘un Tulpan’ı da ‘Ana Yarışma’ seçkisine dahil edildi.

Son güncelleme: 01:39 - 20.04.2018