Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cihan Mürtezaoğlu’ndan yeni albüm: Deli Zaman
Cihan Mürtezaoğlu’ndan yeni albüm: Deli Zaman
Son dönemlerin dikkat çeken müzisyeni Cihan Mürtezaoğlu, ikinci albümü 'Deli Zaman'la dinleyicilerin karşısında.
Kültür Sanat 9 Mart 2018 - 16:24

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan, Ceylan Ertem, Yasemin Mori, Pinhani, Kardeş Türküler, Mabel Matiz gibi alternatif sahnenin önemli isimleriyle aranjör, gitarist ve besteci olarak çalışan, 2016’da ilk albümü ‘Bitsin Bu Delilik’i yayınlayan Cihan Mürtezaoğlu, ikinci albümü ‘Deli Zaman’la müzik sahnesinde boy gösterdi.

DokuzSekiz Müzik yapımcılığında müzik marketlerde ve dijital platformlarda dinleyici ile buluşan Mürtezaoğlu, albümde yine kendi söz ve müziklerine yer verdi. Mürtezaoğlu, 11 şarkıdan oluşan albümde, ayrıca Ferdi Tayfur’un sevilen şarkısı ‘Bana Sor’u da yorumladı.

İLİŞKİLERİ MASAYA YATIRAN BİR ALBÜM

Mürtezaoğlu, yeni albümüyle ilgili, “Deli Zaman, en küçükten büyüğe uzanan çeşitli varyasyonlarla, gündelik yaşamlarımıza işlemiş ikili veya toplumsal ilişkileri masaya yatıran ve bunların nasıl ‘yapısöküm’e uğratılabileceklerine dair sorular soran bir albüm. Albüm, içinde yer yer ilişkilere dair umut ihtiva eden; bazı bölümlerde de varoluşsal hüzün dehlizlerine dalınabilecek şarkılar barındırıyor” dedi.

Cihan Mürtezaoğlu yeni albümün ilk konseri ile 29 Mart Perşembe günü, Babylon Bomonti sahnesinde dinleyici ile buluşacak.

Son güncelleme: 18:29 - 09.03.2018