Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Denizli’de 31 yıldır yapılan festival ‘nedensiz’ iptal edildi
Denizli’de 31 yıldır yapılan festival ‘nedensiz’ iptal edildi
Tiyatroseverler, 31 yıldır düzenlenen 'Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali'nin bu yıl 'nedensiz' iptaline tepki gösterdi.
Burcu ÖZEN
Kültür Sanat 19 Nisan 2016 - 15:48

Denizli’de 31 yıldır düzenlenen ve Türkiye'deki binlerce amatör tiyatrocuyu buluşturan ‘Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’ neden gösterilmeden iptal edildi.

Sosyal medyada yayılmaya başlayan yeni kampanyanın muhattabı Denizli Belediyesi… Belediye’nin kültürel etkinlikleri ‘çeşitli bahanelerle’ engellemeye çalıştığını savunan halk, başlattıkları kampanyaya destek bekliyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 31 yıldır düzenlenen ve bu yılda 14-22 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen ‘Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’ni neden göstermeden kaldırma kararı aldı. Tiyatroseverler hiçbir açıklama yapmaksızın festivali iptal eden Belediye Başkanı Osman Zolan'dan bir açıklama bekliyor.

ARA VERİLDİ

Sözcü.com.tr’nin ulaştığı Denizli Belediye’si ‘Kültür Bölümü’ sorumluları, bu konuda bilgi veremeyeceklerini, festivale bu yıl ara verildiğini ve seneye festivalin devam edeceğini açıklayarak, festivalin iptal edildiğini doğruladılar.

Kampanyayı başlatanlar herkesi ‘kültürel mirasa’ sahip çıkmaya ve Change.org’ta ‘Denizli'de #FestivalimeDokunma’ başlığı ile başlatılan kampanyaya destek olmaya davet ediyor.

Son güncelleme: 15:55 - 19.04.2016