Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ebru Cündübeyoğlu’ndan ilk roman: Ferda
Ebru Cündübeyoğlu’ndan ilk roman: Ferda
Ekranların ve tiyatro sahnelerinin en sevilen isimlerinden Ebru Cündübeyoğlu, ilk romanı Ferda’yı okurlarla paylaşmaya hazırlanıyor.
Kültür Sanat 14 Ocak 2019 - 12:52

Ebru Cündübeyoğlu, ilk romanı Ferda’da kendisi de bir yazar olan Alzheimer hastası bir kadının hikâyesini anlatıyor. 18 Ocak’ta okurlarla buluşmaya hazırlanan Ferda, Aşılı Kolum adlı bir şiir kitabı yayımlayan Cündübeyoğlu'nun ilk romanı.

TAM BİR YIKIM

Emekli felsefe hocası Ferda, Şile'de tek başına yaşamaktadır. Yazdığı fantastik romanlarla edebiyat dünyasında kendine hatırlı bir yer edinen Ferda gitgide yazmakta zorlandığını, soyut düşünme yeteneğini kaybetmeye başladığını fark eder. Yazdıklarının arası iyice açılmaya başlayıp birtakım unutkanlıklar da baş gösterince doktora gitmeye karar verir. Konulan teşhis, hayatının iplerini sıkı sıkı tutmaya alışkın, yaşamını beyniyle yöneten Ferda için tam bir yıkım olur. Alzheimer beynini tamamen ele geçirip bedenini boş bir kabuk haline getirmeden harekete geçmek zorundadır. Canından çok sevdiği kızına yük olmamak Ferda için hayat memat meselesidir artık.

ferda
Etiketler