Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erdem Yener, 10 yıl sonra yeniden haykırıyor: “Belki ölmeden insan olunur yine!”
Erdem Yener, 10 yıl sonra yeniden haykırıyor: “Belki ölmeden insan olunur yine!”
Oyuncu ve müzisyen Erdem Yener'in 2008 yılında çıkardığı Kirli albümünde bulunan Belki, şarkının 10. yılına özel yepyeni düzenlemesi, yeniden yorumu ve Ferman Akgül düeti ile birlikte 'Belki10' ismiyle hayranlarının karşısına çıktı. Şarkı için 360 derece video tekniğiyle bir klip çekildi. Klipte, insanlığın yaşadığı acılara, savaşlara, doğa ve hayvan katliamlarına yer verildi.
Kültür Sanat 8 Ocak 2019 - 16:43

Söz ve müziği, projenin aynı zamanda prodüktörlüğünü üstlenen Erdem Yener’e ait olan ve Ferman Akgül’ün şarkının rap bölümlerini yazıp seslendirdiği Belki10, 10 yıl sonra yeniden “Belki ölmeden insan olunur yine!” diye haykırıyor. Şarkı için 360 derece video tekniğiyle çekilen klip de büyük beğeni topladı. Erdem Yener’in yönetmenliğini üstlendiği klipte, özel olarak seçilen ve nadir görülen tüm dünyadan çarpıcı görüntüler bir araya getirildi.

‘İNSAN OLMAK ARZUSU BİR GÜZELLEMEDEN İBARET’

Bu görüntülerde savaşlara, yıkılan kentlere, hayvan ve doğa katliamlarına yer verilerek, dünyadaki acılara dikkat çekildi. Şarkının 10’uncu yılıyla ilgili hislerini anlatan Yener, şöyle dedi: “İnsan sıfatıyla geldiğimiz dünyadan yine aynı sıfatla ayrılmayı umut etmek kolektif hayatın ne kadar çirkin olduğunu gösteriyor. Lafa gelince hayata atıyoruz çamuru çünkü herkesin olduğu insanla ilgili bir bahanesi var. Ayrıca doğayla birlikte hareket eden tüm canlıları düşününce insan olmanın tam olarak nesi güzel bilmiyorum. Sanırım ‘insan olmak’ arzusu bir güzellemeden ibaret. Bundan yola çıkarak 10 yıl sonra da aynı ironiyle ‘Belki ölmeden insan olunur yine’ diyorum.”