Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ferzan Özpetek’in ağabeyi Asaf Özpetek son yolculuğuna uğurlandı
Ferzan Özpetek’in ağabeyi Asaf Özpetek son yolculuğuna uğurlandı
AFS Film bünyesinde çeşitli filmlerin yapımcılığını üstlenen ve dün hayatını kaybeden Asaf Özpetek, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.
Mustafa KIZGINYÜREK
Kültür Sanat 5 Temmuz 2018 - 14:58

Yönetmen Ferzan Özpetek’in ağabeyi Asaf Özpetek, 3 yıldır mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek, dün, 62 yaşında hayata gözlerini yummuştu. Evli ve 2 çocuk babası olan Özpetek’in cenazesi bugün Fenerbahçe Camisi’nden son yolculuğuna uğurlandı.

Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilen Özpetek’in cenaze töreninde ünlü isimler de yer aldı. Özpetek’in cenazesine Cem Yılmaz, Şükrü Özyıldız, Şebnem Bozoklu, Buğra Gülsoy ünlü isimler katıldı. Cenaze de ünlü yönetmen Ferzan Özpetek tazileleri kabul etti. Ferzan Özpetek'e taziye de bulunan Cem Yılmaz, “Aile acılı, sizde fazla çekim yapmayın” diyerek basın mensuplarına ricada bulundu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki National Üniversitesi’nde MBA’i tamamlamış, Los Angeles ve İstanbul’da makine mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1993 ile 1998 yılları arasında ATV’de yapımcı olarak çalışmıştı.

Asaf Özpetek, 1998 yılında kardeşleri Ferzan Özpetek ve Sıddık Özpetek ile birlikte kurduğu AFS Film bünyesinde Avrupalı yapımcılarla ortak sinema filmi, reklam filmi ve TV dizilerine imza attı.

asafozpetek
ferzanozpetek
ferzanozpetek2

Son güncelleme: 15:58 - 05.07.2018