Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Genç piyanist Emre Yavuz’dan Rachmaninoff turnesi
Genç piyanist Emre Yavuz’dan Rachmaninoff turnesi
Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında gerçekleştirdiği Beethoven Turnesi’nin ardından, 15. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması birinciliği ve Schubert Özel Ödülü, 13. Uluslararası Schubert Piyano Yarışması üçüncülüğü ve Kissingen Piyano Olimpiyatları birinciliğinin sahibi piyanist Emre Yavuz ile kemancı Tolga Kulak ve çellist Gözde Yaşar’la beraber kurdukları Geistesblitz Trio, bu kez de tüm yıl sürecek Uluslararası Rahmaninov Turnesi’ne hazırlanıyorlar.
Kültür Sanat 16 Nisan 2018 - 17:13

Sergey Rahmaninov'un eserlerinin seslendirileceği; programında yurt içi ve dışında düzenlenecek resital, oda müziği ve orkestralı konserleri barındıran turne Rahmaninov'un doğum yıldönümü olan 1 Nisan’da İzmir’de başladı. Üç etaptan oluşan turnenin ilk etabında 11 Nisan’da Ankara Mozarthaus Sanat ve Konser Evi’nde performans verildi. Ekip, 28 Nisan’da İzmir Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, 5 Mayıs’ta Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat’ta, 8-9 Mayıs’ta Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda 17 Mayıs’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 19 Haziran’da Frankfurt Steinway & Sons’ta, 29 Haziran’da Piano Salon Dresden'de konser verecek.

Emre Yavuz ve Geistesblitz Trio, turnenin üçüncü etabında Almanya, Avusturya, Belçika ve Fransa'da Bilkent Senfoni Orkestrası ile birlikte konser verecek.

Emre Yavuz 2013'te Zubin Mehta yönetiminde Tel Aviv'deki yıllık geleneksel Gala Konseri'nde Beethoven'ın 3. Piyano Konçertosu'nu seslendirmiş ve 2015'te 2. Hacettepe Ulusal Piyano Yarışması'nda, 2016'da 15. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması'nda birincilik ödüllerini ve Schubert Özel Ödülü'nü, Dortmund'da düzenlenen 13. Uluslararası Schubert Piyano Yarışması'nda üçüncülük ödülünü kazanmıştı. Yavuz, 2017 yılında Bad Kissingen'de 15.'si düzenlenen Kissingen Piyano Olimpiyatları'nda birincilik ödülüne layık görülmüştü.

geistesblitz-trio1-bulten