Sözcü Plus Giriş

Genco Erkal, göçmenlerin sorunlarını tiyatroya taşıdı

Tiyatronun duayen ismi Genco Erkal, bu kez 'Göçmenleeeer' oyunuyla günümüz dünyasının en önemli sorunlarından birisi olan mültecilerin durumunu izleyicilere aktaracak. 

null
Güncellenme: 17:58, 07/11/2017
Genco Erkal, göçmenlerin sorunlarını tiyatroya taşıdı

Matei Visniec'in kaleme aldığı, Genco Erkal'ın yönettiği ve Şirvan Akan, Ayşe Lebriz Berkem, Lütfi Can Bulut, Cem Çetin ve Yiğit Yarar ile birlikte rol aldığı ‘Göçmenleeeer’ mültecilerin, gözümüzün önünde cereyan eden hayatta kalma mücadelelerini gerçekçi, bazen de absürt bir dille sahneye taşıyor.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan ‘Göçmenleeeer’, ilk olarak 21. İstanbul Tiyatro Festivali'nde sahnelenecek. Ardından 25 Kasım Cumartesi akşamı Kenter Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerle buluşacak.

gocmenleeeer
Asya'nın, Afrika'nın yoksullarının denizde boğulmayı, tel örgülere takılıp ölmeyi göze alarak çoluk-çocuk, kadın-erkek demeden savaştan, sefaletten kaçıp Avrupa’ya göçünü konu alan ‘Göçmenleeeer’, “Ülkelerimiz ölüyor, bir ülke ölmeye başladıktan sonra yapacak bir şey yoktur” mesajını veriyor.

Video sanatının zenginliklerinden beslenerek sahnelenen oyun, hem tasarım dili hem de söylemiyle seyirciyi de işin içine dahil ediyor.

İlginizi ÇekebilirCumhurbaşkanı Erdoğan, Genco Erkal'ı şaşırttıCumhurbaşkanı Erdoğan, Genco Erkal'ı şaşırttı