Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Görevimiz Tatil için geri sayım başladı
Görevimiz Tatil için geri sayım başladı
Yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı başrollerini, Demet Akbağ ve Zafer Algöz’ün oynadığı Görevimiz Tatil, vizyon için gün sayıyor. 
Kültür Sanat 12 Ocak 2018 - 12:16

Görevimiz Tatil, 23 Şubat’ta vizyona girecek. İstanbul ve İzmir'in Ödemiş ilçesinde gerçekleşen filmin çekimleri 4 hafta sürdü. Aile içi iletişimsizliği anlatan Görevimiz Tatil, iş ve sosyal yaşamda yer bulmakta zorlanan kadınların, aslında neler başarabileceğini de usta oyuncuların performansıyla, eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

FİLMİN KONUSU

Mutlu ailesi, İstanbul'un güzide semtlerinden Bakırköy'de yaşayan, yediği önünde yemediği arkasında orta direk bir kentli ailedir. Evin annesi Türkan Mutlu, kocasının ilgisizliği yüzünden temizlik hastasına dönüşmüş ve tam bir “Cefakar Türk Annesi” timsali olmuştur. Türkan Mutlu, ailesinin içindeki kopukluktan ve muhabbetsizlikten hiç memnun değildir. Kocası Sıtkı televizyon başında uyukluyor, ergen kızı Melike'nin elinden cep telefonu, küçük oğlu Ali'nin elinden ise tablet düşmüyordur. Türkan en sonunda dayanamaz ve sinir krizi geçirdikten sonra ailecek aile terapisine giderler. Ailenin 9 yıldır tatile gitmediğini öğrenen aile terapisti, tatile gitmeleri yönünde telkinde bulunur. 9 yıl aradan sonra ilk defa tatile çıkan ailemizi komik ve macera dolu bir yolculuk bekliyordur.

GÜÇLÜ KADRO

Filmin yönetmenlik koltuğunda Murat Çeker oturuyor. Senaryoda ise yine Murat Şeker ve Ali Tanrıverdi’nin imzası bulunuyor. Filmde Demet Akbağ, Zafer Algöz, Deniz Altan, Ali Keçeli, Hakan Bilgin, Özlem Türkad, Enis Arıkan, Sinan Çalışkanoğlu, Filiz Ahmet, Onur Dilber, Sarp AKkaya, Yılmaz Gruda, Anıl Tetik gibi isimler yer alıyor.