Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güney Marlen’den yeni albüm
Güney Marlen’den yeni albüm
Güney Marlen, ikinci solo albümü "Boş Lunapark"ı dinleyicilerle buluşturdu.
Kültür Sanat 8 Mayıs 2019 - 15:01

Güney Marlen’in yeni albümü, 3 Mayıs Cuma günü Garaj Müzik etiketiyle yayınlandı. İkinci albüm olma özelliğini taşıyan “Boş Lunapark” yayınlanmadan önce müzikseverler ile ‘Nasıl Düştüm Bu Derde’, ‘Siktir Et’ ve ‘Vicdanla Akıl Arasında’ isimli üç şarkı paylaşıldı. Modern, elektronik tınılarla retro akustik müziğin sentezi bir ses örgüsü içinde melankolik ve romantik duygular uyandıran albümde yer alan on şarkının söz, müzik ve düzenlemeler Güney Marlen' imzasını taşıyor. Albümün çıkış şarkısı Eda Baba düeti ‘Seni Unutmak’ın video klibinin yönetmenliğini Harutyun Arto Davulciyan yaptı.


GÜNEY MARLEN KİMDİR?

1989’da İstanbul’da doğan müzisyen 2004 yılında müziğe başladı. Endüstri Mühendisliği bölümünden sonra YTÜ – Müzik ve Sahne Sanatları bölümünden mezun oldu. İletişim Sanatları bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik formasyon alarak bir süre müzik öğretmenliği yaptı. 2008-2017 yılları arasında, Eda Baba ile kurduğu Eski Bando ile yüzlerce konser vererek 2 albüm yayınladı. Bu grupta şarkı yazarı, solist ve gitarist olarak çalıştı. 2016 yılında ilk solo albümü “Şişelere Mektuplar”ı çıkarttı. İçinde bulunduğu bütün albümlerin prodüktörü ve bu albümlerin tüm şarkılarının söz yazarı ve bestecisidir. İkinci solo albümü ‘Boş Lunapark’ 3 Mayıs 2019 günü çıktı.