Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın kitapları
Haftanın kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 21 Ocak 2018 - 04:27

Yiğit kardeşimiz

yikilma

“Arkadaşımız Gökmen Ulu'dan ‘Yıkılma Sakın'… Gökmen'i anlatmak hem çok zor hem de çok kolay! Zor, çünkü sayfalar dolusu güzel şeyler yazmayı gerektiren özellikleri var! Kolay çünkü bardaktaki su kadar dupduru ve tertemiz. Yüreğimde arkadaştan, dosttan öte bir yere sahip. O benim yiğit kardeşim!” Uğur Dündar (Kırmızı Kedi Yayınları)

Fark yaratın

esneyin

Ayşegül Karaçivi'den ‘Esneyin Yoksa Kırılırsınız'… İster CEO ister ayakkabı boyacısı olun mutlaka fark yaratın. Sayısız insanla yan yana gelseniz bile seçilebilir olun. (İnceyazı Yayınevi)

Masal tadında

bir-haziran-masali-1

Ercan Akarsu'dan ‘Bir Haziran Masalı'… Aslında sadece insanlar konuşmaz. Şayet dinlemesini biliyorsanız doğadaki tüm canlıların sesine kulak vermelisiniz. (Kanes Yayınları)

Heyecanlandırıcı

guc

Naomi Alderman'dan ‘Güç'… “Şok edici! Sizi kendisine hayran bırakacak! Okuduktan sonra her şeyi yeni baştan düşüneceksiniz.” Margaret Atwood (Misis Kitap)

Onur ve sorumluluk

tersine

Özdemir İnce'den ‘Tersine Yazılar'… “Hayır” demeyi beceren özgür insanlar ne eyleyeceklerse tek başlarına yaparlar. Çünkü onur ve sorumluluk tek kişiliktir. (Tekin Yayınevi)

Bir dehanın bilim serüveni

einsteim-ve-kuantum-1

A. Douglas Stone'dan ‘Einstein ve Kuantum'… Bu kitap, Einstein'ın kuantum mekaniğinin geliştirilmesine yaptığı katkıların diğer araştırmalarından belki de daha önemli olduğunu ortaya koyuyor. (Say Yayınları)

Sayfaları güzelce oku

bu-kitapta-1

Susanna Mattiangeli ve Chiara Carrer, öğretmenleri anlatıyor: ‘Bu Kitapta Öğretmen Var'… Sayfaları güzelce oku ve çizimlere iyi bak. Sen de kendi öğretmenine rastlayacaksın!  (Çınar Yayınları)

İletişim yöntemleri

etkili-iletisim

Gail T. Fairhurst'tan ‘Liderlikte Etkili İletişimin Sırları'… Liderler ve yöneticiler için kurumsal çerçevede kullanılabilecek pratik ve etkili iletişim yöntemleri içeren bir kitap… (The Kitap)

Çok değerli bir kitap

dijital-pazarlama-1

xOlgu Şengül'den ‘Dijital Pazarlama'… “E-ticarette başarı için pazarlama ve dijital pazarlama süreçlerini anlaşılır modellerle anlatan çok değerli bir kitap, tüm girişimcilerin kütüphanesinde bulundurmasını tavsiye ederim.” Sina Afra Evtiko Kurucu ve CEO'su. (Cinius Yayınları)