Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 29 Nisan 2018 - 07:02

Özkan Saçkan’dan haftanın kitapları

turkiyenin-orta

Yeni döneme geçiş

Ünlü Avukat Mehmet Gün'den ‘Türkiye'nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu'.  Yazar, kitabında seçimlerden önce OHAL KHK'larının TBMM'de onaylanması, genel idare kanunu çıkarılması ve diğer önerileri ile yeni döneme yumuşak ve sorunsuz geçiş için öneriler getirmekte. (Gün+ Yayınları)

turkdevrimtarihi3-2

Beş kitapta toplandı

Şerafettin Turan ‘Türk Devrim Tarihi'… 1. ciltte, ‘İmparatorluğun Çöküşünden Ulusal Direnişe'; 2. ciltte  ‘Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne değin olup bitenleri; 3. ciltte ‘Yeni Türkiye'nin Oluşumu'nu; 4. ve 5. ciltte ‘Çağdaşlık Yolunda Yeni Türkiye'yi; günümüze değin uzanan olayları, oluşumları değerlendirdi. (Bilgi Yayınevi)

nevbahar

Bir aile öyküsü

Hıfzı Topuz'dan ‘Nevbahar'… Üst üste birçok baskı yapan ‘Meyyale' romanının ardından ailenin sonraki kuşaklarını ‘Nevbahar'da anlatan yazar, bu kez Osmanlı'nın çöküşünden 1950'lere kadar uzanan bir panorama çiziyor. (Remzi Kitapevi)

gecmisinde

Tetikçinin dünyası

Cüneyt Ülsever'den ‘Geçmişin de Seninle Gelir'… Kitap, gizli servisler için çalışan bir tetikçinin, Salih Gökçetepe'nin, namıdiğer Kemal Vatansever'in öyküsü. Yazar bu kez önceki romanlarından çok farklı bir kurgu içinde bir tetikçinin dünyasını ve geçmişinin izlerini anlatıyor. (Kırmızı Kedi Yayınevi)

askin-obsesif

Biteceğini bile bile

Ali Gençli'den ‘Aşkın Obsesif Hali'… Şair kitabında “Issızlığa yolcu ettiysek gözyaşlarımızı, isyanları bastırılmıştır yüreğimizin. Mavidir hüznün rengi ve zaman tüm acıları damıtır ibriğinden. Ne çare hep yeni başlangıçlara yol aldık gözü kapalı, bir gün biteceğini bile bile” diyor. (Hat Baskı Sanatları)

ismail-mahir-efendi

İlgiyle okuyacaksınız

Mehmet Saydur'dan ‘İsmail Mahir Efendi'… Köy Enstitüleri'nin kurucusu ve tanınmış eğitimci İsmail Hakkı Tonguç'un kitaplaştırılmasını istediği için yapıldı bu çalışma. İlgiyle okuyacaksınız. (Kaynak Yayınları)