Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
James Cameron çizgi roman filmleri trendinin bitmesini istiyor
James Cameron çizgi roman filmleri trendinin bitmesini istiyor
Usta yönetmen James Cameron, "Sinema seyircilerinin çizgi roman uyarlaması süper kahraman filmlerinden sıkılmasını umuyorum" dedi.
Kültür Sanat 23 Nisan 2018 - 11:48

Avatar, Titanic, Terminator 2, Aliens gibi dünyaca ünlü yapımların yönetmenliğini üstlenen Kanadalı yönetmen James Cameron, seyircinin artık ‘maço çizgi roman hikayerinden' bıkması gerektiğini ifade ederek, “Artık yakında bu Avenger (Yenilmez) angaryasından yorulmamızı ümit ediyorum. Bu filmleri sevmediğim için söylemiyorum. Hadi ama, iki saat boyunca ölüme meydan okuyan şeyler yapan ve bu süreçte şehirleri enkaza çeviren hiper-karakterlerden başka hikayeler de var” açıklamasını yaptı.

18 Aralık 2020'de gösterime girecek Avatar 2'nin The Godfather esintileri taşıyacağını ifade eden 63 yaşındaki yönetmen, üçüncü, dördüncü ve beşinci Avatar filmlerinin hikayelerinin de hazır olduğunu belirtti. Cameron, Terminator 6’da da yapay zeka algısının yıllar içindeki değişimine değineceklerini vurguladı.

jamescameron-shutterstock

James Cameron