Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nazım Hikmet’in eşsiz eseri Kuva-yı Milliye sahneye taşınıyor
Nazım Hikmet’in eşsiz eseri Kuva-yı Milliye sahneye taşınıyor
Nazım Hikmet’in Kuva-yi Milliye Destanı, Murat Cem Orhan’ın 'Kuva-yı Milliye’nin İnsan Manzaraları' eseriyle görsel-işitsel bir anıta dönüşüyor. Gösteri 30 Ekim'de sahnelenecek.
Kültür Sanat 11 Ekim 2019 - 14:11

Kuvayi Milliye'nin İnsan Manzaraları, 30 Ekim'de Atlantis ve Zorlu PSM iş birliğiyle, Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Turkcell Platinum Sahnesi'nde sahnelenecek. Nazım Hikmet'in ölümsüz eseri Kuva-yi Milliye Destanı'ndan esinle Kurtuluş Şavaşı'nın kahraman insanları, orkestra şefi ve besteci Murat Cem Orhan'ın notalarıyla buluşuyor. Cem Orhan’a sahnede İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Utku Bayburt eşlik edecek. Anlatıcı Özgür Özaslan, solist Evrim Özkaynak, viyolonsel sanatçısı Burak Ayrancı, klarnet sanatçısı Arda Serindağ ve canlı olarak ses tasarımını yapan Cem Ergunoğlu eşlik edecek.

Berlin'de yaşayan Türk illüstrasyon sanatçısı Kutay Can Doğan'ın her bir bölüm için çizdiği illüstrasyonların geniş bir ekrana yansıtılmasıyla bir görsel tasarım da sergilenecek. Projenin detaylı dramaturjik çalışmalarında ünlü oyuncu ve eğitmen Ceren Demirel ile tasarımcı Gamze Kuş birlikte çalıştı.

 

Son güncelleme: 16:31 - 11.10.2019